Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

9 stycznia 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Kościół wspomina dzisiaj chrzest Jezusa w Jordanie, podczas którego Duch Święty zstępuje na Niego, a głos z nieba zapewnia: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” (Mk 1,11). Odtąd Jezus rozpoczyna swoją publiczną działalność.

Niech dzisiejszy dzień przypomni nam wielki dar łaski, otrzymany na chrzcie św. i pobudzi do wdzięczności Bogu za naszych rodziców, chrzestnych, kapłanów i katechetów, dzięki którym rozwijaliśmy naszą wiarę. Chrzest jest bramą, przez którą wchodzimy do wspólnoty Kościoła, w której dokonuje się nasze zbawienie. Prośmy, byśmy byli odważnymi świadkami wiary i umacniali naszą więź z Bogiem, zapoczątkowaną na Chrzcie Św.

Rozpoczynając udział w Eucharystii, przeprośmy Boga za nasze grzechy, zaniedbania dobrego i wszelkie niewierności i wzywajmy Bożego Miłosierdzia nad nami.

Informacje duszpasterskie

  1. Komunikat Ks. Bpa.
  2. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Zgodnie jednak ze starodawną, polską tradycją do 2 lutego trwamy w ich atmosferze i śpiewamy kolędy.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o 15:15 w kościele Św. Kazimierza koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu zespołu „Baroque Collective” z Akademii Muzycznej w Krakowie. Szczegóły na afiszach. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  4. W tym tygodniu:
  5. Msze Św. kolędowe: W poniedziałek o 18.00 zapraszamy mieszkańców ulic.: Al. Wolności, Grodzka, Żeromskiego, Sienkiewicza, Kunegundy, Tatrzańska, Matejki, Mickiewicza, Kopernika, Młyńska, Kilińskiego; We wtorek o 18.00: ul.: Konarskiego, Krótka, Morawskiego, Pl. Dąbrowskiego, Narutowicza, Pl. Kuźnice, Pl. Św. Kazimierza, Rajska, Stolarska, Śniadeckich.
  6. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. W sali przy kościele NSPJ kolejne spotkanie z cyklu „Bóg-Honor-Ojczyzna”. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 15.15 koncert kolęd pod hasłem: „Zaśpiewajmy Jezusowi, zaśpiewajmy Dzięciątkowi”, organizowany przez działający przy naszej parafii Chór Męski „Echo II”, w którym wezmą udział chóry i zespoły z naszego miasta i regionu a całość zakończy wspólne wykonanie Pastorałki Sądeckiej. Serdecznie zapraszamy do udziału.  Z racji 16 dnia miesiąca o 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzą członkowie Sądeckiej wspólnoty karmelitańskiej.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii i polecamy Bogu w codziennej modlitwie wszystkich darczyńców, prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. Ufni w pomoc Bożej łaski, przyjmijmy błogosławieństwo, prosząc Ducha Św., aby nas wspierał w dawaniu świadectwa chrześcijańskiego życia w naszej codzienności.