Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

17 kwietnia 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Zmartwychwstał Pan prawdziwie. Alleluja”. Liturgia pozwala nam doświadczyć tej prawdy, która jest fundamentem naszej wiary i znakiem miłości Jezusa. On pozwala nam spotkać się z Nim prawdziwie, tak jak spotkali Go po Zmartwychwstaniu apostołowie i niewiasty i umocnić nadzieję na nasze zmartwychwstanie i życie wieczne. Niech z naszych serc przepełnionych wdzięcznością za zwycięstwo Chrystusa nad grzechem, szatanem i śmiercią, popłynie radosny hymn uwielbienia Boga za dzieło naszego zbawienia.

Pana, prawdziwie obecnego w eucharystycznej ofierze, prośmy teraz o Jego miłosierdzie i przebaczenie naszych grzechów.

Informacje duszpasterskie

  1. Trwa nowenna ku czci Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00 a w pozostałe dni tygodnia po Mszy Św. wieczornej.
  2. W tym tygodniu:
  3. W poniedziałek drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Św. według porządku niedzielnego. Tradycyjnie składka w tym dniu przeznaczona jest na KUL i UPJP II.
  4. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy oraz w int. Ojczyzny i P. Prezydenta z int. Stowarzyszenia „Ruch Społeczny Wsparcia Prezydenta RP Andrzeja Dudy”. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  5. W piątek z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę Diecezjalne Święto Caritas. Z racji Oktawy Wielkanocnej Uroczystość Św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski jest przeniesiona na wtorek, 26 kwietnia.
  7. Przyszła niedziela jest świętem Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas naszej diecezji. O 15.00 na Starym Cmentarzu Msza Św. za ++ zmarłych, podopiecznych Sądeckiego Hospicjum.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wsparli akcję pomocy dla potrzebujących w naszej parafii. Dziękujemy firmom: ANMART, HUZAR, PROSPONA, PP. Renacie i Markowi Porembom za wsparcie finansowe i w towarze, piekarni PP. Danków za ofiarowane pieczywo świąteczne oraz wszystkim, którzy złożyli dary do kosza przy ołtarzu. Dziękujemy Paniom z parafialnej „Caritas” za przygotowanie paczek oraz młodzieży za pomoc w ich dostarczeniu potrzebującym. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy składali ofiary na urządzenie ciemnicy i Bożego Grobu podczas Gorzkich Żalów. PP. Szczepankom, Agacie i Henrykowi Mężyk, Katarzynie Poręba, SS. Felicjankom, PP kościelnym i młodzieży za przygotowanie ciemnicy i Grobu Bożego a także liturgicznej służbie ołtarza za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia. „Bóg zapłać” także wszystkim, którzy pozostając bezimienni ofiarowali swoją modlitwę, cierpienie i wsparcie materialne, aby oprawa tych świąt była godna tajemnicy, którą przeżywamy. Niech Dobry Bóg hojnie wynagrodzi swym błogosławieństwem. Modlimy się o to codziennie a zwłaszcza w każdą środę na Nowennie, wzywając wstawiennictwa MBNP.
  10. „Nie ma Go tutaj – zmartwychwstał”. Słowa te, wypowiedziane w wielkanocny poranek, zmieniły historię świata. Oby stały się także zaczynem zmian dokonujących się w nas i naszych rodzinach i niech nadają sens naszym wysiłkom i umacniają nas w cierpieniach i troskach. W tym duchu przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo.