Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

6. marca 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu razem z Chrystusem wychodzimy na pustynię, o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Idziemy tam nie tylko po to, aby się uczyć od Niego, jak walczyć z pokusami złego ducha, ale przede wszystkim po to, aby przyjąć Jego zwycięstwo. Chrystus pokonał szatana i teraz wspiera nas w walce duchowej, której nie jesteśmy w stanie wygrać o własnych siłach. Otwórzmy zatem dzisiaj nasze serca na pomoc, która płynie od Chrystusa.

Na początku Eucharystii przepraszajmy Boga za grzechy i zaniedbania w czynieniu dobra.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o 19.30 Parafialny Zespół Synodalny wraz z młodzieżą zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu.
  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – Gorzkich Żalach w niedziele W. Postu o 14.15 i 16.00 a na St. Cmentarzu o 17.00, poprzedzone Drogą Krzyżową. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na urządzenie ciemnicy i grobu Bożego. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 16.00, dla dorosłych o 17.00, na St. Cmentarzu o 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. W tym tygodniu:
 2. W poniedziałek o 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.
 3. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek Droga Krzyżowa o 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych o 18.00 na Starym Cmentarzu.
 5. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Dyrekcja Przedszkola Niepublicznego Sióstr Felicjanek im. Św. Rodziny w Nowym Sączu informuje o rozpoczęciu zapisów do przedszkola na rok szkolny 2022/2023. Szczegółowe informacje na plakacie.
 8. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej ogłasza nabór dzieci do klas „0” i „I”. Szczegółowe informacje na stronie internetowej oraz w sekretariacie szkoły.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej ku czci Św. Kazimierza, zwłaszcza Paniom z Caritas za przygotowanie „Kaziukowych Serc” a także tym, którzy zakupili „Kaziukowe Serce” i w ten sposób wsparli akcję świątecznej pomocy dla ubogich. Wszystkich, wspierających naszą świątynię i parafię polecamy w codziennej modlitwie Bogu i opiece Matki Najświętszej na Nowennie w każdą środę.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Tadeusz Bryniarski, Leonard Bielicz. Dobry Jezu….
 11. Na owocne przeżywanie Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.