Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SYNODALNA

27 luty 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Z bagażem całego tygodnia przychodzimy do Jezusa na niedzielną Eucharystię. Codziennie docierają do nas tysiące wiadomości, komunikatów, reklamy. Poruszamy się w strumieniach słów, często płytkich, banalnych, coś lub kogoś oceniających i osądzających. Postarajmy się w tej godzinie uwolnić nasze głowy i serca od tego bagażu, by otworzyć się na działanie słowa żywego, którym jest Jezus Chrystus – Słowo Ojca – przez które objawił się nam. „Przez to jedno Słowo powiedział nam wszystko naraz. I nie ma już nic więcej do powiedzenia” – jak poucza nas św. Jan od Krzyża. Niech On, Jego obecność i Jego nauka wypełnia nas i prowadzi

Informacje duszpasterskie

 1. Komunikat i Apel Ks. Biskupa.
 2. Trwa Nowenna przed uroczystością odpustową ku czci Św. Kazimierza, którą odprawiamy w łączności z Mszą Św. o 18.00.
 3. W odpowiedzi na Apel Ks. Biskupa prowadzona jest dziś zbiórka na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 4. W tym tygodniu:
 5. W poniedziałek i wtorek z racji Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego o 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja do 18.00. Bardzo prosimy, aby znaleźć chwilę czasu na modlitwę w kościele przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.
 6. We środę – POPIELEC. Obrzędem posypania głów popiołem rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze Św. w kościele Św. Kazimierza o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00,12.15, 15.15 i o 18.00, połączona z Nowenną ku czci MB Nieustającej Pomocy i Św. Kazimierza. W kościele na Starym Cmentarzu Msze Św. o 6.30, 8.00, 17.00 i 18.00. Składka na tacę, jako jałmużna postna przeznaczona jest na cele charytatywne.
 7. W I Czwartek adorację Najśw. Sakramentu o 17.00 poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.
 8. W I piątek uroczystość odpustowa ku czci Św. Kazimierza. Msze Św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem 19.30. Z racji piątku o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Sumę odpustową o 18.00 odprawi i będzie głosił Słowo Boże Ks. Mgr Paweł Szczygieł. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich Sądeczan i modlących się w naszym kościele i zachęcamy do skorzystania z możliwości zyskania w tym dniu w naszym kościele Św. Kazimierza odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami: stan łaski uśw., Komunia Św., modlitwa w intencji Ojca Św. oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego. Na sumę o 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. wraz z rodzicami, podczas której tradycyjnie będzie miało miejsce poświęcenie modlitewników. Na Starym Cmentarzu o 17.00 Msza Św. i Droga Krzyżowa. Z racji uroczystości odpustowej w naszej parafii w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Misje Św.
 9. W I sobotę posługa sakramentalna chorym w domach od 8.00. O 17.30 modlitwą różańcową rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, na które złożą się następnie Msza Św. z rozważaniem i procesja z figurą MB Fatimskiej. Zapraszamy do udziału.
 10. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o 14.15 i 16.00 a na Starym Cmentarzu o 17.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na urządzenie ciemnicy i grobu Bożego. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a także do nabywania „Kaziukowych Serc”, przygotowanych przez Panie z Caritas a związanych z odpustem ku czci św. Kazimierza. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na paczki świąteczne dla ubogich.
 12. Rozpoczęliśmy prace związane z renowacją i konserwacją polichromii kościoła Św. Kazimierza. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii, złożone w ostatnim tygodniu. Niech dobry Bóg nagradza swoim błogosławieństwem hojność darczyńców, o co prosimy w codziennej modlitwie, zwłaszcza podczas Nowenny w każdą środę.
 13. Słowo ludzkie ma moc pognębić drugiego człowieka, „złamać jego kość” – jak pouczył nas Syracydes, ale może też uwielbiać Boga i zasiać w sercu bliźniego ziarno wiary i nadziei. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam odpowiedzialnym korzystaniu z daru mowy.