Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – MISYJNA

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA PAWŁA II, PATRONA MAŁOPOLSKI

22 października 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Dzisiaj, dziękując Bogu za Św. Jana Pawła II, Patrona Małopolski, pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”, obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Wraz z całym Kościołem modlimy się za Misje Św. i wspieramy ofiarami dzieła misyjne. Wszyscy, jako ochrzczeni jesteśmy wezwani do dzielenia się z innymi Dobrą Nowiną. Dlatego dziś, w Światowy Dzień Misyjny, wpatrując się w osobę Św. Jana Pawła II., największego misjonarza naszych czasów, chcemy odnowić naszą świadomość odpowiedzialności za przekaz Ewangelii w dzisiejszym świecie, zwłaszcza przez świadectwo naszego chrześcijańskiego życia.

W kościele na St. Cmentarzu dziękujemy dziś Bogu za 38 lat obecności w tej świątyni wizerunku MB Licheńskiej. Niech w czasie tej eucharystycznej ofiary płynie z naszych serc pieśń wdzięczności za dar obecności Boga i Jego Matki pośród swego ludu a także za wszystkich fundatorów, ofiarodawców i otaczających troską to miejsce.

Informacje duszpasterskie

 1. Serdecznie dziękujemy za złożone dziś na tacę ofiary na potrzeby Misji Św.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie w kościele Św. Kazimierza o godz. 17.30 a w kościele na Starym Cmentarzu o godz. 17.00.
 3. W tym tygodniu:
  1. We środę o 17.30 Różaniec połączony z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy a następnie Msza Św. wotywna.
  1. We czwartek podczas Mszy Św. o 18.00 spotkanie kandydatów do S. Bierzmowania z klas VIII. Kandydaci przynoszą ze sobą indeksy. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Grupy Biblijnej.
  1. W piątek o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie comiesięczną modlitwę w intencji trzeźwości narodu, uwolnienia od zniewoleń i uzdrowienia duszy i ciała. Złożą się na nie następnie nabożeństwo różańcowe, Msza Św., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, adoracja i modlitwa o uzdrowienie oraz oddanie czci relikwiom: św. Faustyny, Św. Jana Pawła II. i św. Charbela. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  1. W sobotę święto Św. Szymona i Judy Tadeusza.
  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia kościoła parafialnego.
  1. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitych łask Bożych i zapraszamy do udziału w Eucharystii.
 4. Coraz bliżej miesiąc listopad, poświęcony szczególnej pamięci i modlitwie za zmarłych. Niech pamięć o nich znajdzie swój wyraz w ofiarowanych Mszach św., modlitwach, umartwieniach, uczynkach miłości a także przywołaniu ich imion w modlitwie Kościoła zwanej wypominkami. Kartki z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są do nabycia kalendarze rolnicze.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną w ostatnim tygodniu ofiarę na potrzeby kościoła. Wszystkich dobrodziejów obejmujemy wdzięczną pamięcią w codziennej modlitwie, zwłaszcza na Nowennie i Mszy Św. wotywnej w każdą środę.
 7. Niech błogosławieństwo, płynące z Ofiary Eucharystycznej ożywia naszą świadomość odpowiedzialności za losy Ewangelii w dzisiejszym świecie.