Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”, to hasło obchodzonego dzisiaj w Polsce Dnia Papieskiego. Święty papież przestrzegał, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między kulturą życia a kulturą śmierci. Przy czym ta druga „kultura” zasługuje na ujęcie w cudzysłów, gdyż jest dokładnym przeciwieństwem tego co to słowo oznacza. Wdzięczni Bogu za naszego Rodaka, Św. Jana Pawła II, pragniemy dzisiaj wspierać modlitwą i ofiarą Jego żywy pomnik, którym jest fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Na początku Eucharystii uznajmy przed Bogiem, że jesteśmy grzeszni, aby godnie ją sprawować.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za ofiary.
 2. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie w kościele Św. Kazimierza o 17.30 a w kościele na Starym Cmentarzu o 17.00.
 3. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej – 45 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. O 17.30 Różaniec poprowadzą członkowie Sądeckiej Wspólnoty Karmelitańskiej. O 18.00 Msza Św. dziękczynna za 27 lat pontyfikatu Św. Jana Pawła II, Wielkiego, z int. Klubu Inteligencji Katolickiej. Po Mszy Św. złożenie kwiatów i zniczy oraz modlitwa pod „Skałą Piotrową na Sądeckich Plantach.
  1. We wtorek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego.
  1. We środę święto Św. Łukasza Ewangelisty, patronalne święto Służby Zdrowia. O 17.30 Różaniec i Nowenna a następnie Msza św. wotywna ku czci MBNP oraz w int. Ojczyzny i P. Prezydenta RP z int. Stowarzyszenia Wspierającego P. Prezydenta Andrzeja Dudę.
  1. W piątek wspomnienie św. Jana Kantego. O 15.00 uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa z okazji 120-lecia II LO im. Marii Konopnickiej w N. Sączu.
  1. W sobotę Bł. Jakuba Strzemię.
  1. Przyszła niedziela jest niedzielą misyjną. Składka przeznaczona jest na misje św. Na St. Cmentarzu świętować będziemy 38 rocznicę sprowadzenia do tamtejszego kościoła obrazu MB Licheńskiej. Okolicznościowe Słowo Boże wygłosi Ks. Mgr Bartłomiej Musiał. O 17.00 w Bazylice Św. Małgorzaty Msza Św. w intencji wszystkich zaangażowanych w Służbę Zdrowia, z racji przypadającego w tym tygodniu ich Patronalnego Święta.
 4. We wtorek 31 października odbędzie się w naszej parafii Bal Świętych. Rozpoczęcie Nabożeństwem Różańcowym o godz. 17.30, przemarsz do Kany i bal do godz. 20.00. Już dziś zapraszamy dzieci do wzięcia udziału i przebrania się za jednego ze świętych.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. Wyrażamy wdzięczność za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich wspierających duchowo i materialnie nasz kościół i parafię polecamy Bogu, prosząc codziennie, aby swoim błogosławieństwem nagradzał hojność ich serc.
 7. Zbliża się listopad, poświęcony szczególnej pamięci i modlitwie za zmarłych. Niech pamięć o nich znajdzie swój wyraz w ofiarowanych Mszach św., modlitwach, umartwieniach, uczynkach miłości a także przywołaniu ich imion w modlitwie Kościoła zwanej wypominkami. Kartki na wypominki są wyłożone i można je ze sobą zabrać a wypełnione prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Krystyna Baczyńska i Franciszek Łukasik. Dobry Jezu….
 9. Posileni słowem i Chlebem żywym na Uczcie Eucharystycznej powtórzmy za św. Pawłem: „Do wszystkich […] warunków jestem zaprawiony: i być sytym, i głód cierpieć, obfitować i doznawać niedostatku. Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4,12-13). Niech tym umocnieniem będzie świadomość obecności z nami Św. Jana Pawła II i przyjęte błogosławieństwo.