Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

11 września 2022

ROZPOCZĘCIE TYGODNIA WYCHOWANIA

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Ubogie dary: chleb i wino, mocą Ducha Świętego staną się za chwilę dla nas największym bogactwem – zbawczym Ciałem i Krwią Chrystusa. Tylko On sprawia, że każdy, nawet najmniejszy gest, słowo, ofiara, mogą stać się najcenniejszym darem poprzez miłość ofiarującego. Niech nasze niedzielne spotkanie z Bogiem, podczas którego Bóg obdarza nas swoją łaską stanie się dla nas wezwaniem okazją do podzielenia się między sobą wiarą i wszelkim dobrem.

Rozpoczynając Tydzień Wychowania w Polsce, prośmy o dar autentycznego świadectwa wychowania przez wiarę oraz postawę miłosiernego Ojca wobec dzieci i wychowanków.

Informacje duszpasterskie

 1. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek wspomnienie Najświętszego imienia Maryi.
  • We wtorek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła. Po Mszy Św. wieczornej w kościele spotkanie lektorów. Zapraszamy także chętnych do pełnienia tej posługi w naszej wspólnocie.
  • We środę święto Podwyższenia Krzyża Św. Z tej racji o 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. O 18.00 Msza Św. wotywna i nowenna ku czci MBNP.
  • We czwartek wspomnienie NMP Bolesnej. W tym dniu rozpoczyna się triduum modlitw w int. młodzieży przed świętem Św. Stanisława Kostki. O 18.00 spotkanie kandydatów do S. Bierzmowania z klas VII wraz z rodzicami.
  • W piątek wspomnienie Św. męczenników: Korneliusza papieża i Cypriana bpa. Z racji 16 dnia miesiąca o 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska. Serdecznie zapraszamy. O 18.00 I spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci z klas III., przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św., polłączone ze sprawami organizacyjnymi.
  • W sobotę rocznica napaści ZSRR na Polskę – dzień Sybiraka. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. Po Mszy Św. o 7.00 wyruszy XXXV Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej. Zapisy na autokar powrotny w kancelarii.
  • Przyszła niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na KUL i Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II.
 2. Od 15 września MOPS w Nowym Sączu prowadzi nabór na wolne miejsca  do Dziennego Domu Seniora przy ul. Jagiellońskiej 37. Zaprasza osoby 60+, zamieszkujące w Nowym Sączu, których stan zdrowia nie wymaga całodobowej opieki.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii oraz na renowację polichromii naszej świątyni. Wszystkich darczyńców polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza we środę na Nowennie.
 5. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Bronisława Tokarz. Dobry Jezu….
 6. Wdzięczni Bogu za otrzymane w Eucharystii dary, bądźmy świadkami Jego uzdrawiającej mocy w naszej rodzinie domowej, parafialnej i narodowej. Boże błogosławieństwo niech nas umocni na drogę trudnej, ale i pięknej drogi wychowania na wzór Boga Ojca, który nikogo nie przekreśla, lecz wciąż szuka zagubionych.