Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 czerwca 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Gromadzimy się na Eucharystii jako jedna rodzina dzieci Bożych, aby uwielbiać naszego Ojca, który jest w niebie. Jesteśmy Jego ludem, Jego owcami – jak usłyszymy w dzisiejszym psalmie responsoryjnym (por. Ps 100,3). Tej troski Boga o nas doświadczamy każdego dnia. Udział w Eucharystii, którą rozpoczynamy, jest czasem szczególnego spotkania z Bogiem, który daje się nam w swoim Słowie i Komunii Św., by umacniać naszą z Nim przyjaźń i gotowość głoszenia królestwo Bożego innym. Módlmy się dziś szczególnie za wszystkie rodziny, aby zawsze były środowiskiem żywego przekazu wiary. Przeprośmy za wszystkie nasze grzechy, aby godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj Diecezjalne Święto Rodziny. Główne uroczystości przy Ołtarzu Papieskim w St. Sączu.
 2. Tradycyjna  procesja ku czci NSPJ na Rynek Sądecki z kościoła OO. Jezuitów o 16.00.
 3. Trwa miesiąc czerwiec. Codziennie po Mszy Św. o 18.00 Litania ku czci NSPJ a na St. Cm. po Mszy Św. o 6.30.
 4. W tym tygodniu:
  1. We wtorek o 19.00 w sali na plebanii spotkanie Grupy Biblijnej. W Bazylice Św. Małgorzaty kolejny koncert organowy w ramach festiwalu L’Arte Organica.
  1. We środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi. O 18.00 Msza Św. Msza św. wotywna oraz w intencji naszej Ojczyzny i P. Prezydenta RP z int. Stowarzyszenia Wspierania P. Prezydenta Andrzeja Dudy a następnie Nowenna ku czci MBNP.
  1. W piątek Msze św. na zakończenie roku szkolnego w kościele św. Kazimierza i na St. Cmentarzu, według ustalonego porządku.
  1. W sobotę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  1. W przyszłą niedzielę w kościele św. Kazimierza odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy, której obraz obecny w bocznym ołtarzu kościoła, stał się znakiem Jej szczególnej obecności i źródłem wielu łask. Msze Św. według porządku niedzielnego. Sumę odpustową o 12.15 odprawi i będzie głosił Słowo Boże, Ks. Prałat Dr Jacek Soprych, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Na 15.15 zapraszamy na Mszę Św., połączoną z odnowieniem ślubów, małżonków, którzy w tym roku obchodzą diamentowy, złoty i srebrny jubileusz małżeński a także obchodzących 1, 10, 20, 30, 40 rocznicę ślubu i ich rodziny, by wspólnie dziękować za łaski i wypraszać Boże bł. dla jubilatów i ich rodzin. Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży „Sącz Boga” zaprasza młodzież do kościoła OO. Jezuitów w Rynku na kolejne spotkanie z cyklu: „Światłość w ciemności”.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich dobrodziejów zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji, szczególnie podczas Nowenny we środę.
 7. Posileni i umocnieni chlebem niebiańskim idźmy i nieśmy Chrystusa w naszych sercach do wszystkich miejsc i sytuacji, do których w rozpoczynającym się tygodniu zaprowadzą nas drogi naszego życia. Bądźmy żywą monstrancją, ukazującą Chrystusa, który gości w naszych sercach!