Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

X NIEDZIELA ZWYKŁA

X NIEDZIELA ZWYKŁA

11 czerwca 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Jak co niedzielę, która jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa, On sam gromadzi nas na uczcie eucharystycznej. W dzisiejszej Ewangelii zobaczymy Jezusa zasiadającego przy stole z grzesznikami i celnikami. To cenna wskazówka dla nas, abyśmy celebrując Najświętszą Ofiarę, nie zamykali się jedynie w gronie tych, którzy na co dzień są blisko Boga, ale prosili Pana o jedność wszystkich chrześcijan i miłość wobec tych, którzy są daleko od Niego. Niech Boski Lekarz leczy choroby niezgody i podziałów między nami.

Przeprośmy Boga za nasze grzechy.

Informacje duszpasterskie

 1. Komunikat Ks. Biskupa.
 2. Dzisiaj prowadzona jest zbiórka do puszek na KUL i UPJP II. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Św. o 18.00 procesja eucharystyczna. Zapraszamy zwłaszcza dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.
 4. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek wspomnienie Bł. Romana Sitki i Towarzyszy, męczenników.
  1. We wtorek wspomnienie Św. Antoniego z Padwy.
  1. We środę wspomnienie Bł. Michała Kozala bpa i męczennika. O 18.00 Wotywa i Nowenna ku czci MBNP, następnie, z racji Oktawy Bożego Ciała, procesja eucharystyczna.
  1. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. O 18.00 Msza Św. i procesja eucharystyczna a następnie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz specjalne błogosławieństwo dzieci. Bardzo prosimy rodziców, aby przyprowadzili swoje dzieci na to błogosławieństwo. O 19.00 w Bazylice Św. Małgorzaty koncert organowy inaugurujący kolejną edycję Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej L’Arte Organica.
  1. W piątek, Uroczystość Najśw. Serca PJ. O 9.30 uroczystej Mszy Św. z okazji 25-lecia powstania Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu będzie przewodniczył Ks. Bp Artur Ważny, który poświęci również sztandar uczelni. Z racji 16 dnia miesiąca o 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec prowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska. O 18.00 Msza Św. i procesja eucharystyczna ku czci NSPJ. Serdecznie zapraszamy do udziału. Ten dzień z woli Ojca Św. jest dniem modlitwy o świętość życia kapłańskiego. Bardzo prosimy o modlitwę za kapłanów w tym dniu. Z racji uroczystości NSPJ nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych.
  1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. . O 15.30 uroczysta Msza Św. z okazji obchodów 100-lecia Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, połączona z poświęceniem sztandaru.
  1. W przyszłą niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny. W tym dniu tradycyjna procesja ku czci NSPJ na Rynek Sądecki z kościoła OO. Jezuitów o 16.00.
 5. W dniach 1-2 lipca odbędzie się I Piesza Pielgrzymka Sądecka do Sanktuarium MB w Tuchowie. Szczegóły na plakatach.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jako formy pogłębienia naszej wiary.
 7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i polecamy Bogu wszystkich darczyńców w modlitwie, szczególnie podczas Nowenny w każdą środę.
 8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Krzysztof Żyłka. Dobry Jezu…
 9. Niech Boże błogosławieństwo, które przyjmiemy uzdolni nas, by rozsiewać miłość i prawdę w pokorze i duchu służby.