Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

12 czerwca 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, Bogu, który jest i który był, i który przychodzi” – dzisiejszą uroczystością oddajemy cześć i chwałę Trójcy Przenajświętszej, Bogu jednemu w trzech równych sobie i jednocześnie różnych osobach. Czyniąc znak krzyża „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, przyzywamy ze czcią Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Każda Msza św. to przedziwne uczestnictwo w życiu Trójcy Świętej. Postarajmy się zatem, aby zaangażowaniem serca i godną postawą wyrazić swój szacunek wobec tajemnic, które celebrujemy. Dzisiejsza uroczystość jest też okazją do dziękczynienia za sakramenty święte, które przyjmujemy w imię Trójcy Przenajświętszej i które umożliwiają nam udział w życiu Bożym.

W naszej wspólnocie gościmy dzisiaj przedstawicieli Krakowskiego Biura Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Słowo Boże głosi Ks. Marcel Kpudzeka z Kamerunu.

Na początku Mszy Świętej, prośmy Boga w Trójcy Św. Jedynego, aby oczyścił nasze serca z grzechów i przygotował je na przyjęcie darów: Słowa Bożego i Eucharystii.

Informacje duszpasterskie

 1. Komunikat Ks. Bpa Ordynariusza i Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego.
 2. Dzisiaj kończy się okres Spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.
 3. W ramach akcji „S.O.S. dla Ziemi Św.” po Mszy św. można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan z Betlejem lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.
 4. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek wspomnienie Św. Antoniego z Padwy.
  • We wtorek wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa męczennika.
  • We środę o 18.00 Msza Św. wotywna oraz w int. Ojczyzny i P. Prezydenta RP z int. Stowarzyszenia „Ruch Społeczny Wsparcia Prezydenta RP Andrzeja Dudy”, nabożeństwo czerwcowe i Nowenna ku czci MBNP. Zapraszamy do udziału.
  • We Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Św. w kościele Św. Kazimierza i w kościele na Starym Cmentarzu według porządku niedzielnego. Wspólna procesja do czterech ołtarzy na Rynku Sądeckim rozpocznie się Mszą Św. o 9.00 w Bazylice Św. Małgorzaty. W Boże Ciało i przez całą Oktawę w kościele Św. Kazimierza po Mszy Św. o 18.00 procesja z Najświętszym Sakramentem. Niech nasz liczny udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej wiary w obecność Chrystusa wśród nas i uwielbieniem Boga za to, że pozostał z nami w Eucharystii. Bardzo prosimy, aby dzieci przedszkolne, z klas „0”, „I”, „II” oraz dzieci komunijne przychodziły do sypania kwiatów i dzwonienia. Składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne. W tym dniu przypada także 23 rocznica pobytu Św. Jana Pawła II na Sądecczyźnie i 17 r. poświęcenia Skały Piotrowej na Sądeckich Plantach. O 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska a o 21.00 Apel Jasnogórski na Sądeckich Plantach. Zapraszamy do udziału
  • W piątek wspomnienie Brata Alberta Chmielowskiego. Wspólnota kobiet „Pełne chwały”, zaprasza o 17.30 do domu katechetycznego bł. Karoliny przy ul. Kunegundy na kolejne spotkanie integracyjno formacyjne pod hasłem: „W uwielbieniu moja siła”.
  • W sobotę pielgrzymka do Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w kancelarii. Koszt autobusu 40 zł. Wyjazd o 12.00 z parkingu naprzeciw Kauflandu.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na renowację polichromii naszego kościoła. Wszystkich wspierających duchowo i materialnie nasz kościół i parafię polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza podczas Nowenny w każdą środę.
 7. Ostatnim obrzędem Mszy Świętej jest błogosławieństwo, którego kapłan udziela, wzywając trzech osób boskich. Przyjmijmy je z głęboką wiarą w tajemnicę Trójcy Świętej i z nadzieją na pełne jej zrozumienie w rzeczywistości nieba.