Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – DIECEZJALNE ŚWIĘTO RODZINY

19 czerwca 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Jak co tydzień, przychodzimy na Eucharystię, aby oddać chwałę Bogu, pokrzepić się Jego słowem i umocnić nasze siły, przyjmując Jezusa w Komunii Św. Tak umocnieni rozpoczniemy nowy tydzień. Przeżyjmy go z Bogiem, aby był pożyteczny dla nas i dla naszych bliźnich. Polećmy przeto Bogu samych siebie, nasze rodziny i naszych bliskich, a także zawierzmy Mu wszystkie sprawy i zadania, jakie czekają nas w najbliższych dniach. Oby z Bożą pomocą ten czas obfitował we wszelkie dobro. Na początku Mszy Św. przeprośmy Boga za grzechy, by móc godnie ją sprawować.

Informacje duszpasterskie

 1. Komunikat Ks. Biskupa.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w procesjach po Mszach Św. o 18.00, aby uwielbiać Boga za Jego obecność wśród nas w Najświętszym Sakramencie.
 3. W tym tygodniu:
  • We wtorek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi. O 19.00 w Bazylice Św. Małgorzaty koncert organowy w ramach Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej „L’Arte Organica”. Szczegóły na afiszach.
  • We środę o 18.00 Wotywa i Nowenna ku czci MBNP a następnie procesja eucharystyczna.
  • We czwartek liturgiczny obchód Uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O 18.00: Masza Św., Ciała, procesja eucharystyczna a następnie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz specjalne błogosławieństwo dzieci. Bardzo prosimy rodziców, aby przyprowadzili swoje dzieci na to błogosławieństwo.
  • W piątek Uroczystość Najśw. Serca PJ. Msze Św. na zakończenie roku szkolnego według ustalonego ze szkołami harmonogramu. Drogą Krzyżową o 17.00 rozpoczniemy comiesięczne nabożeństwo o trzeźwość oraz uwolnienie od wszelkich zniewoleń duszy i ciała, na które złożą się następnie: Różaniec, Msza Św., procesja, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, adoracja i modlitwa o uwolnienie. Zakończenie Apelem Jasnogórskim. Ten dzień z woli Ojca Św. jest dniem modlitwy o świętość życia kapłańskiego. Bardzo prosimy o modlitwę za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Z racji uroczystości NSPJ nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  • W przyszłą niedzielę w kościele św. Kazimierza odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy, której obraz umieszczony w bocznym ołtarzu, jest znakiem Jej szczególnej obecności i źródłem wielu łask. Msze Św. według porządku niedzielnego. Sumę odpustową o 12.15 odprawi i będzie głosił Słowo Boże, Ks. Dr Tomasz Lelito, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Tradycyjnie już na 15.15 zapraszamy na Mszę Św., połączoną z odnowieniem ślubów, małżonków, którzy w tym roku obchodzą diamentowy, złoty i srebrny jubileusz małżeński a także obchodzących 1, 10, 20, 30, 40 rocznicę ślubu i ich rodziny, by wspólnie dziękować za łaski i wypraszać Boże bł. dla jubilatów i ich rodzin. Serdecznie zapraszamy.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie trzeciego ołtarza na Rynku Sądeckim na procesję Bożego Ciała, zwłaszcza PP. Szczepankom za wykonanie baneru i Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich za koordynację przedsięwzięcia. „Bóg zapłać” także za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na renowację polichromii kościoła Św. Kazimierza. Wszystkich wspierających duchowo i materialnie nasz kościół i parafię polecamy łaskawości Boga i opiece MBNP.
 6. Posileni i umocnieni Eucharystią, nieśmy Chrystusa obecnego w naszych sercach do wszystkich miejsc i sytuacji, do których w rozpoczynającym się tygodniu zaprowadzą nas drogi naszego życia.