Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

V NIEDZIELA ZWYKŁA

V NIEDZIELA ZWYKŁA

5 luty 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Każdy człowiek, również niewierzący, również nieochrzczony, jest zdolny do czynienia w życiu jakiegoś dobra – w rodzinie, w pracy, w bliższym i dalszym otoczeniu. Dziś Ewangelia zwraca naszą uwagę na fakt, że dobre uczynki człowieka ochrzczonego i żyjącego zgodnie z zasadami wiary mają wartość szczególną, zasługują na życie wieczne i stają się znakiem rozpoznawczym uczniów Chrystusa. Złóżmy zatem na ołtarzu nasze dobre uczynki, ufając, że one pójdą za nami do wieczności, gdy w swoim czasie Chrystus powoła nas przed swój sąd.

Przeprośmy Boga za nasze grzechy.

Informacje duszpasterskie

 1. Trwa miesiąc luty, poświęcony w tradycji modlitewnej Kościoła pamięci o konających. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.
 2. W tym tygodniu:
 3. W poniedziałek wspomnienie Św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. We wtorek po Mszy Św. o 18.00 Litania do Św. Kazimierza.
 5. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do udziału.
 6. W piątek wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy. Po Mszy Św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. W sobotę wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Miej o nim staranie. Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia.” Z tej okazji zapraszamy wszystkich chorych i starszych wiekiem na Mszę Św., połączoną z udzielaniem Sakramentu Chorych o godz. 10.00. Zdrowych prosimy, by pomogli tym osobom przybyć do kościoła na wspólną modlitwę.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 9. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu prowadzi nabór na wolne miejsca do Dziennego Domu Seniora w Nowym Sączu, przy ul. Jagiellońskiej 37 na Plantach. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 10. „Bóg zapłać” za kolejne, złożone w ostatnim tygodniu ofiary na renowację polichromii naszego kościoła. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy do PP Łucji i Józefa Steców za sfinansowanie, wykonanej w dniach 13-30 stycznia b.r. przez pracownię ARStec renowacji i konserwacji dwóch tablic epitafijnych w kościele na Starym Cmentarzu oraz zamontowanie nad wejściem do tegoż kościoła stylowej lampy. Wszystkich darczyńców zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji, zwłaszcza we środę na Nowennie.
 11. Do wieczności odeszły: † Barbara Dobosz i † Danuta Drozdowska. Dobry Jezu…
 12. Adoracja Najśw. Sakramentu.