Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29 stycznia 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Zgromadziliśmy się w tej świątyni, aby słuchać słowa Bożego i uczestniczyć w Ofierze Chrystusa. Przynosimy w darze wszystko, co w minionym tygodniu naszego życia było dobre i piękne, co było dla chwały Bożej i pożytku naszych bliźnich. Z nadzieją spoglądamy na nowy tydzień, oczekując światła Ducha Świętego, abyśmy mogli dobrze poznać i wypełnić czekające nas w nim zadania. Tak możemy osiągnąć szczęście, którego w głębi duszy pragniemy a którego pełni doświadczymy w wieczności. Drogę wskazuje nam Jezus w ogłoszonych błogosławieństwach, które usłyszymy dziś w Ewangelii.

Przeprośmy Boga za nasze grzechy.

Informacje duszpasterskie

 1. W tym tygodniu:
 2. W poniedziałek rozpoczyna się triduum modlitw w intencji matek przed Świętem Ofiarowania Pańskiego. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach
 3. We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko.
 4. We środę rozpoczyna się miesiąc luty, poświęcony w tradycji Kościoła modlitwie za konających. Niech ta intencja towarzyszy naszej modlitwie. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 5. W I czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze Św. w kościele Św. Kazimierza o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 15.15 i 18.00; na Starym Cmentarzu o 6.30, 8.00, 17.00 i 18.00. O 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Podczas Mszy Św. poświęcenie gromnic. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji o 18.00 odprawimy Mszę Św. w intencji Sióstr pracujących na terenie naszej parafii. Składka w tym dniu przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne.
 6. W I Piątek wspomnienie Św. Błażeja. Po Mszach Św. błogosławieństwo gardła. Msze Św. wotywne o NSPJ o 6.00, 8.00, 17.00 dla dzieci i 18.00. Na St. Cmentarzu o 17.00. Spowiedź Św. od 6.00-9.30 i po południu od 16.00. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 7. W I sobotę posługa sakramentalna chorym od godz. 8.00. O 17.30 Różańcem rozpocznie sie Nabożeństwo Fatimskie pierwszych sobót, na które złożą się następnie Msza Św. z homilią i procesja z figurą MB Fatimskiej.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 6.30 poświęcenie chleba, wody i soli z racji wspomnienia św. Agaty.
 9. Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych i zapraszamy na Mszę Św. w dniu patronalnego Święta.
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu kolejne ofiary na renowację polichromii naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Bogu w codziennej modlitwie, szczególnie podczas środowej Nowenny.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. „Szukajcie Pana” (So 2,3). Tę zachętę z dzisiejszego pierwszego czytania weźmy dzisiaj ze sobą jako zadanie, które wypełnimy idąc wskazaną przez Chrystusa drogą błogosławieństw.