Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

NIEDZIELA ŚW. RODZINY

NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY – NIEDZIELA SYNODALNA

27 grudnia 2020

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Dzisiaj wpatrzeni we wzór Najświętszej Rodziny z Nazaretu, w której Jezus otoczony miłością „czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi” (Łk 2,52), pragniemy modlić się za nasze rodziny, aby stawały się one miejscem odkrywania miłości samego Boga, który przez sakrament małżeństwa umacnia małżonków do trwania w wierności i otwartości na przyjęcie nowego życia. Prośmy dziś także za rodziny przeżywające trudności, aby dzięki łasce Bożej mogły pokonać wszelkie przeszkody. Za wszystkie słabości i grzechy, zwłaszcza te raniące nasze rodziny, przepraszajmy teraz Boga, abyśmy mogli godnie sprawować tę Najświętszą Ofiarę.

Informacje duszpasterskie

 1. Dyspensa Ks. Biskupa
 2. W tym tygodniu:
 3. W poniedziałek święto Św. Jana Ewangelisty. Po Mszach Św. poświęcenie wina.
 4. We wtorek święto Św. Młodzianków, Męczenników.
 5. We środę Msza Św. wotywna i nowenna ku czci MBNP o 18.00
 6. We czwartek o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie comiesięczną modlitwę w intencji trzeźwości narodu, uwolnienia od zniewoleń i uzdrowienia duszy i ciała. Złożą się na nie następnie Różaniec, Msza Św., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, adoracja i modlitwa z nałożeniem rąk oraz oddanie czci relikwiom św. Faustyny, Św. Jana Pawła II i Św. Charbela. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 7. W piątek ostatni dzień Roku Pańskiego 2021. Nabożeństwa dziękczynno – błagalne w kościele Św. Kazimierza o 9.00, 15.15 i 18.00. Na Starym Cmentarzu o 17.00. Zapraszamy do udziału i dziękczynienia Bogu za łaski mijającego roku.
 8. W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki, Maryi – Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Św. według porządku niedzielnego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele diecezjalne. Z racji przypadającej w tym dniu I soboty o 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec i akt oddania Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” pomoc w przygotowaniu naszych kościołów do świąt: P. posłowi na sejm RP, Janowi Dudzie dziękujemy za ofiarowane choinki do naszych kościołów, P. Bernadetcie Argasińskiej za ofiarowane dywany do prezbiterium. Ks. Bartłomiejowi Musiałowi, PP. Agacie i Henrykowi Mężykom, Katarzynie Porębie, PP. Ewie i Piotrowi Szczepankom, Lektorom: Dawidowi Żelazko, Jakubowi Smaga, Michałowi Bodzionemu, Krzysztofowi Maślakowi, Dawidowi Pałce PP. Barbarze i Stefanowi Trojanom, PP. Kościelnym za wykonanie szopek w naszych świątyniach. Dziękujemy Paniom z Caritas za przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących, PP Janowi Czeluście i Janowi Kuropesce oraz młodzieży za pomoc w ich dostarczeniu chorym i niepełnosprawnym. Naszą wdzięczność wyrażamy firmom: Anmart, Gosdrob, Prospona, Huzar, za finansowe i w towarze wsparcie akcji świątecznej pomocy, za ofiarowane pieczywo piekarni PP. Danków oraz wszystkim, którzy wsparli akcję składając dary i ofiary do kosza przed ołtarzem. Dziękujemy także za złożone w tych dniach ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać” i polecamy Bogu przez wstawiennictwo MBNP szczególnie podczas środowej nowenny.
 10. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Ks. Biskupa, ze względu na wciąż trwającą pandemię, podobnie jak w roku ubiegłym zaprosimy wiernych z poszczególnych rejonów parafii na Mszę Św. połączoną ze specjalnym błogosławieństwem oraz udamy się z wizytą do domów wiernych, którzy wyrażą taką wolę na specjalnie przygotowanych formularzach, które są do pobrania w zakrystii i złożą je do końca roku w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 11. Odeszła do wieczności: Zenona Dynowska. Dobry Jezu…
 12. Na dni przełomu starego i nowego roku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.