Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

2 stycznia 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Trwamy w radości Bożego Narodzenia. Wdzięczni Bogu za dar nowego czasu, z nadzieją spoglądamy w przyszłość, zawierzając Bogu wszystko, co wypełni dni nowego roku. Liturgia Słowa nawiązuje do istoty Tajemnicy Wcielenia: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”. Podczas Eucharystii Chrystus dzieli się z nami swoją mądrością i mocą do wypełnienia życiowych zadań. U progu nowego roku, który niedawno rozpoczęliśmy, prośmy Chrystusa: niechaj obdarza nas swoją mocą, abyśmy byli wierni słowu Bożemu i żyli nim na co dzień.

Aby nasz udział we Mszy Świętej był godny ofiary, którą składamy, przeprośmy Boga za nasze grzechy, zaniedbania w czynieniu dobra oraz niewierności i prośmy o przebaczenie.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o 19.30 parafialny zespół synodalny wraz z młodzieżą zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu (szczegóły na afiszach).
  1. W tym tygodniu:
 2. W poniedziałek o 19.00 comiesięczne spotkanie Akcji Katolickiej w sali na plebanii.
 3. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna iu Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 4. We czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Św. według porządku niedzielnego. Po Mszach Św. poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Poświęconą kredą wypisujemy na drzwiach naszych mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców (K+M+B) oraz cyfry na oznaczenie kolejnego Roku Pańskiego. Symbol ten jest też skrótem życzenia: Christus + Mansionem + Benedicat, co znaczy: Oby Chrystus pobłogosławił ten dom. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego oraz Misyjnym Dniem Dzieci. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Misje Św. Po Mszach Św. grupa „Kolędników misyjnych”, zaprezentuje krótki program i będzie prowadzić kwestę na pomoc dzieciom w krajach misyjnych. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tej akcji. O 10.30 zapraszamy do udziału w X Nowosądeckim Pokłonie Trzech Króli. Orszak wyruszy z ul. Gwardyjskiej w kierunku sądeckiego Rynku, gdzie będzie miał miejsce pokłon Św. Rodzinie. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału. Z racji I Czwartku o 17.00 adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
 5. W I piątek wotywy o NSPJ o 6.00, 8.00 17.00 dla dzieci i 18.00. Na Starym Cmentarzu o 17.00. Spowiedź od 6.00 do 9.30 i po południu od 16.00.
 6. W sobotę posługa sakramentalna chorym w domach od 8.00.
 7. W przyszłą niedzielę, Święto Chrztu Pańskiego. Jest to szczególna okazja, by wspomnieć swój własny chrzest, odnowić przyrzeczenia chrzcielne i, zwłaszcza w modlitwie, wyrazić wdzięczność swoim rodzicom i chrzestnym. Po Mszy Św. o 15.15 w kościele Św. Kazimierza koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu zespołu „Baroque Collective” z Akademii Muzycznej w Krakowie. Szczegóły na afiszach. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 8. Zgodnie z zapowiedzią Msze Św. Kolędowe w naszym kościele będą odprawiane o 18.00 według następującego porządku: 03.01.2022, poniedziałek, ul. Barbackiego; 04.01.2022, wtorek, ul.: Ogrodowa, W. Pola, Długosza, Jagiellońska, Kościuszki, Szwedzka, Sygańskiego, Wałowa, Wąsowiczów, Sobieskiego; 05.01.2022, środa, ul.: Bema, Pigonia, Boya – Żeleńskiego, Wacława II, Radziecka, A. Konstanty; 07.01.2022, piątek, ul.: Podmłynie, Tłoki, Łokietka, Parkowa, Strzelecka, Tetmajera, Czarneckiego, Wolskiej, Wrześniowska, Zapolskiej, Żeglarska, Wiosenna; 10.01.2022, poniedziałek, ul.: Al. Wolności, Grodzka, Żeromskiego, Sienkiewicza, Kunegundy, Tatrzańska, Matejki, Mickiewicza, Kopernika, Młyńska, Kilińskiego; 11.01.2022, wtorek, ul.: Konarskiego, Krótka, Morawskiego, Pl. Dąbrowskiego, Narutowicza, Pl. Kuźnice, Pl. Św. Kazimierza, Rajska, Stolarska, Śniadeckich.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców polecamy Bożej dobroci w codziennej modlitwie oraz we Mszy Św. wotywnej i Nowennie w każdą środę.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. Odeszli do wieczności: Stefan Wojsław, Stanisława Nowak i Michalina Szpilka. Dobry Jezu…
 12. Adoracja Najświętszego Sakramentu.