Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28 stycznia 2024

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Eucharystia jest szczególnym czasem działania Ducha Świętego. On jest obecny w słowie Bożym, Jego mocą dokonuje się przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Pańską. On też gromadzi nas i tworzy między nami więź wspólnoty. Jego Słowo ma moc uwalniania nas od tego wszystkiego, co nas zniewala i ogranicza. Uczestnicząc w tej Mszy Świętej, otwierajmy się na Jego przemieniające działanie i prośmy, abyśmy mogli dobrze poznać i wypełnić czekające nas w rozpoczynającym się tygodniu zadania.

Za wszelkie grzechy i zaniedbania w czynieniu dobra przeprośmy teraz Boga, aby godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

Informacje duszpasterskie

 1. W tym tygodniu:
 2. We wtorek rozpoczyna się triduum modlitw w intencji matek przed Świętem Ofiarowania Pańskiego. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach
 3. We środę wspomnienie św. Jana Bosko. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zapraszamy szczgólnie kandydatów do S. Bierzmowania w ramach przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Obecność kandydatów obowiązkowa.
 4. W I Czwartek rozpoczyna się miesiąc luty, poświęcony w tradycji Kościoła modlitwie
 5. za konających. Niech ta intencja towarzyszy naszej modlitwie. O 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
 6. W I Piątek Święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze Św. w kościele Św. Kazimierza o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 15.15 i 18.00; na Starym Cmentarzu o 6.30, 8.00, 17.00 i 18.00. Podczas Mszy Św. poświęcenie gromnic. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji o 18.00 Msza Św. w intencji Sióstr Zakonnych, pracujących na terenie naszej parafii. Składka w tym dniu przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne.
 7. W I Sobotę wspomnienie Św. Błażeja. Po Mszach Św. błogosławieństwo gardła. O 17.30 modlitwa różańcowa rozpocznie comiesięczne Nabożeństwo Fatimskie, na które złożą się następnie Msza Św. z homilią i procesja z figurą MB Fatimskiej.
 8. Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych i zapraszamy na Mszę Św. w dniu patronalnego Święta.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich ofiarodawców polecamy Bogu w codziennej modlitwie, szczególnie podczas środowej Nowenny.
 11. Zbliża się czas Misji Św. w naszej wspólnocie parafialnej, które rozpoczniemy 11 lutego. Pamiętajmy w modlitwie, aby prosić Boga o duchowe owoce tego świętego czasu i wypraszajmy potrzebne łaski dla misjonarzy, którzy będą nas prowadzić w tych dniach, głosząc Słowo Boże, aby ich posłudze towarzyszyła moc Boża zdolna przemieniać nasze serca.
 12. Posileni słowem i Ciałem Chrystusa, które ma moc przemieniać nasze serca, wrócimy za moment do naszej codzienności. Niech czas świętowania niedzieli i cały nadchodzący tydzień opromienia Boże błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy.