Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

V NIEDZIELA ZWYKŁA

V NIEDZIELA ZWYKŁA

4 luty 2024

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii spotykamy się z naszym Zbawicielem, który mówi do nas w czytanych fragmentach Pisma Świętego, ofiaruje się za nas na ołtarzu pod postaciami chleba i wina i karmi nas swoim Ciałem. Chrystus spotyka się z nami po to, aby – jak ukazuje nam to dzisiejsza Ewangelia – leczyć nasze dusze i ciała. On jest tym, który „leczy złamanych na duchu” i wprowadza w nasze życie pokój, radość i nadzieję, mimo trudów, zmartwień i problemów, których doświadczamy.

Na początku tej Mszy Świętej stańmy więc w prawdzie przed Bogiem i własnym sumieniem i przeprośmy Go za nasze grzechy i zaniedbania.

Informacje duszpasterskie

 1. Trwa miesiąc luty, poświęcony w tradycji modlitewnej Kościoła pamięci o konających. Wspólnota Kościoła pragnie w ten sposób wyrazić swoją pamięć o tych, którzy zbliżają się do kresu swojego ziemskiego życia, i okazać im swoją miłość. Ofiarujmy w tej intencji modlitwę, umartwienie i dobre uczynki.
 2. W tym tygodniu:
 3. W poniedziałek wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. We wtorek wspomnienie Św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników. Po Mszy Św. o 18.00 Litania do Św. Kazimierza i ucałowanie Jego relikwii.
 5. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do udziału.
 6. W sobotę wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej wspólnocie Misje Święte. Będą je prowadzić OO. Dominikanie ze wspólnoty w Poznaniu.Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w spotkaniach misyjnych, aby przez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i przyjęcie sakramentów Św. odnowić i umocnić naszą więź z Bogiem, Bardzo prosimy o modlitwę za misjonarzy i za siebie wzajemnie, aby ten czas przyniósł zbawienne owoce. Niech przedmiotem naszej troski staną się osoby, o których wiemy, że żyją z dala od Boga i Kościoła, abyśmy wszyscy skorzystali z łaski Bożego Miłosierdzia. W związku z tym bardzo prosimy, aby w ciągu tygodnia zgłosić w zakrystii lub w kancelarii chorych, którzy nie będą mogli sami uczestniczyć w spotkaniach misyjnych w kościele. Wizytę w domach u chorych planujemy na piątek 16 lutego. Szczegółowy program Misji Św. jest zamieszczony w gablocie ogłoszeń, na stronie interentowej i na ulotkach, które można zabrać ze sobą, jeśli ktoś jeszcze nie ma.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 9. „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji, i we Mszy Św. wotywnej w każdą środę.
 10. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Eugeniusz Świątkowski. Dobry Jezu…
 11. Adoracja Najśw. Sakramentu.