Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

I NIEDZIELA ADWENTU

I NIEDZIELA ADWENTU – NIEDZIELA SYNODALNA

28 listopada 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Rozpoczynamy dziś Adwent, który jest czasem oczekiwania i przygotowania się na przyjście Zbawiciela. Czy naprawdę Go potrzebujemy? Bez wątpienia, bo patrząc na otaczającą nas rzeczywistość – na to, co dzieje się w Polsce, w Europie i na świecie – coraz częściej stwierdzamy, że „świat staje na głowie” albo że „wszystko się sypie”. Potrzebujemy więc Kogoś, kto to wszystko „ogarnie”. Potrzebujemy Jezusa – jedynego Pana i Zbawiciela człowieka. Właściwe przeżycie tego czasu wymaga od nas duchowego wysiłku, głębszej modlitwy, bardziej uważnego słuchania słowa oraz czujności, aby lepiej wykorzystywać każdą chwilę na sprawy naprawdę ważne. Dlatego uczestnicząc w tej Eucharystii, w której Jezus przychodzi na ten świat, możemy nabrać ducha i podnieść głowy, bo zbliża się nasze odkupienie.

Przeprośmy Boga za nasze grzechy, zaniedbania w czynieniu dobra i wszelkie niewierności, aby godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

Informacje duszpasterskie

 1. W dni powszednie Adwentu Roraty z homilią w kościele Św. Kazimierza o 6.00 i 18.00 dla dzieci, na St. Cm. o 17.00. Kazania na roratach będzie głosił Ks. Dr Marek Jawor – biblista. Zapraszamy do udziału w Roratach, abyśmy czuwając z Maryją na modlitwie, dobrze przygotowali się na przeżycie Bożego Narodzenia. Dzieci zapraszamy z lampionami na Roraty o 18.00, ze specjalną dla nich homilią. Po Roratach o 6.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 2. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca w kościele św. Kazimierza o 17.30, który prowadzą członkowie Żywego Różańca. Zachęcamy do podjęcia praktyki codziennego odmawiania jednej tajemnicy i dołączenia do wspólnoty Żywego Różańca. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 3. W tym tygodniu:
-         W poniedziałek wspólnota „Wojowników Maryi” zaprasza wszystkich mężczyzn na regionalne spotkanie modlitewno-formacyjne. Rozpoczęcie różańcem o 19 30, następnie Msza Św. z konferencją i adoracja.
 • We wtorek święto Św. Andrzeja Apostoła.
 • We środę po roratach o 18.00 Nowenna ku czci MBNP. Serdecznie zapraszamy.
 • W I czwartek o 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzą członkowie Straży Honorowej NSPJ.
 • W I piątek wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego. Spowiedź Św. od 6.00-9.30 i po południu od 16.00. Wotywa o NSPJ o 8.00.
 • W I sobotę posługa sakramentalna chorym od 8.00. O 17.30 modlitwą różańcową rozpoczniemy nabożeństwo I sobót miesiąca, na które złożą się następnie Msza Św. z rozważaniem fatimskim i procesja z figurą MB Fatimskiej,
 • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się triduum modlitw w int. młodzieży żeńskiej przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to także Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będzie prowadzona zbiórka do puszek.
 • Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego co 5 lat odbywa się wizytacja kanoniczna każdej parafii. W naszej parafii odbędzie się ona w dniach 11-12 grudnia. Przeprowadzi ją Ks. Bp Artur Ważny. Bardzo prosimy o modlitwę, aby wizyta Ks. Bpa w parafii, pogłębiła naszą więź z Kościołem i pobudziła nas do większego zaangażowania w życie naszej wspólnoty.
 • Zachęcamy do nabywania ciastek – „Mikołajków” przygotowanych i rozprowadzanych przez Panie z Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich. Zachęcamy też do lektury prasy katolickiej.
 • „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii, złożone w ostatnim tygodniu. Wszystkich Darczyńców polecamy Bogu w codziennej modlitwie oraz Mszy Św. i Nowennie we środę.
 • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Czesław Musiał, Maria Motyka, Czesława Sojka i Jerzy Goliński. Dobry Jezu…
 • Za chwilę usłyszymy: „Idźcie w pokoju Chrystusa”. To znaczy: „Idźcie, jesteście posłani, aby przygotować Bogu miejsce w tym świecie”. Zadbajmy więc przez post, abstynencję i modlitwę, aby w naszych sercach było zawsze przygotowane miejsce dla Boga. Niech On sam pobłogosławi nasze wysiłki w tym względzie.