Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

II NIEDZIELA ADWENTU

II NIEDZIELA ADWENTU

DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

5 grudnia 2021

Wprowadzenie do Mszy Św.

W Adwencie wiele razy słyszymy wezwanie do nawrócenia. „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!” – to adwentowe wezwanie przypomina nam dzisiaj wielki prorok znad Jordanu, św. Jan Chrzciciel. Gromadzimy się na tej Mszy Świętej także po to, aby przygotować Panu drogę do naszych serc, aby prostować ścieżki naszego życia. Prośmy Ducha Św., by nas prowadził do szczerego uznania, że Jezus jest Panem i nic nie może być ważniejsze od Niego. Niech nam pomoże prawdziwie uznać prymat Boga w życiu naszych rodzin i każdego z nas osobiście. Dzisiaj naszą modlitwą obejmijmy naszych siostry i braci Kościoła na Wschodzie. A teraz przeprośmy Boga za to wszystko, co nas od Niego oddala.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj prowadzona jest zbiórka do puszek, jako nasze wsparcie dla Kościoła na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po Mszy Świętej o 19 30 parafialny zespół synodalny wraz z młodzieżą zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu – szczegóły na afiszach.
 2. Gorąco zachęcamy do udziału w Roratach – w kościele Św. Kazimierza w dni powszednie o 6.00 i 18.00, na St. Cm. o 17.00.
 3. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek wspomnienie Św. Mikołaja bpa. O 19.00 na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
  • We wtorek wspomnienie Św. Ambrożego bpa i dra Kościoła.
  • We środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. w kościele Św. Kazimierza o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 15.15 i 18.00 Msza Św. wotywna połączona z Nowenną do MBNP. Na St. Cmentarzu o 6.30, 8.00, 17.00 i 18.00.
  • W sobotę i w niedzielę nasz parafia przeżywać będzie wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi Ks. Bp Artur Ważny. W sobotę wizyta w domach sióstr zakonnych. O 17.00 na St. Cmentarzu Ks. Bp wygłosi słowo Boże. O 18.00 w kościele Św. Kazimierza powitanie Ks. Bpa i Msza Św. a po niej zapraszamy na spotkanie „Wojowników Maryi”, „Szkołę Maryi” i SRK.
  • W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o 6.30 i spotkanie z Ks. Bpem zapraszamy szczególnie Róże Żywego Różańca, Straż Honorową NSPJ i Zespół Synodalny. Na 9.30 zapraszamy zwłaszcza KIK, lektorów, młodzież, kandydatów do Bierzmowania, KSM, duszpasterstwo akademickie i Odnowę w Duchu Św.; na 11.00 zapraszamy szczególnie Chór Męski Echo II, grupę biblijną, Caritas, Szafarzy Komunii Św., Radę Parafialną i Duszpasterstwo Niewidomych i Akcję Katolicką. Natomiast o 12.15 Msza Św. i błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym oraz spotkanie z ministrantami, scholą i DSM. Bardzo prosimy o modlitwę, aby wizyta arcypasterza w naszej wspólnocie, pogłębiła naszą więź z Kościołem i pobudziła nas do większego zaangażowania w życie parafii.
  • Także w przyszłą niedzielę Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży „Sącz Boga” zaprasza młodzież do udziału w czuwaniu adwentowym „Znak, którego szukacie” o 19.00 w kościele św. Jana Pawła II w Nowym Sączu. Szczegóły na fanpage’u Sącz Boga i na plakacie.
 4. W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą informujemy, że Ks. Bp Ordynariusz wydał w tej sprawie stosowne zarządzenie, zgodnie z którym ze względu na wciąż trwającą pandemię, podobnie jak w roku ubiegłym zaprosimy wiernych z poszczególnych rejonów parafii na Mszę Św. połączoną ze specjalnym błogosławieństwem oraz udamy się z wizytą do domów wiernych, którzy wyraźnie o to poproszą. Terminy spotkań w kościele zostaną podane odpowiednio wcześniej, natomiast wierni, którzy życzą sobie spotkania z kapłanem w domu proszeni są o wyrażenie swej woli na specjalnie przygotowanych formularzach, które należy złożyć do końca roku w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła i parafii, polecając darczyńców opiece MB Nieustającej Pomocy w codziennej modlitwie i podczas Nowenny w każdą środę.
 6. Zachęcamy do nabywania ciastek – „Mikołajków” przygotowanych i rozprowadzanych przez Panie z Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej.
 7. Odeszli do wieczności Stanisław Kuś, Krystyna Bodziony, Witold Szeligiewicz i Bogusław Piekarczyk. Dobry Jezu…
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu.