Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

I NIEDZIELA ADWENTU

I NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Dziś rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania i przygotowania się na powtórne przyjście Pana a także dobre przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego. Powinniśmy zatem przyjrzeć się naszemu życiu, które jest nieustannym oczekiwaniem. Prorok Izajasz zapewnia nas na początku Adwentu: „Ani ucho nie słyszało, ani oko nie widziało, żeby jakiś bóg poza Tobą działał tyle dla tego, co w nim pokłada ufność” (Iz 63,19). Ufność wobec Boga jest konieczna, aby On mógł działać w naszym życiu dla naszego dobra, w sposób, jakiego sobie nawet nie jesteśmy w stanie wyobrazić.

Wraz z całą wspólnotą naszego kościoła diecezjalnego, dziękujemy dziś Bogu za dzieło, zakończonego wczoraj, V Synodu Diecezjalnego, co uczynimy szczególnie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy Św. A teraz, przeprośmy Boga za grzechy, zaniedbania dobrego i niewierności, aby godnie sprawować Eucharystię.

Informacje duszpasterskie

 1. W dni powszednie Adwentu Roraty z homilią w kościele Św. Kazimierza o 6.00 i 18.00 dla dzieci a na St. Cm. o 17.00. Zapraszamy do udziału w Roratach, abyśmy czuwając z Maryją na modlitwie, dobrze przygotowali się na przeżycie Bożego Narodzenia. Dzieci zapraszamy z lampionami na Roraty o 18.00, ze specjalną dla nich homilią. Po Roratach o 6.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 2. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca w kościele św. Kazimierza o 17.30, który prowadzą członkowie Żywego Różańca. Zachęcamy do podjęcia praktyki codziennego odmawiania jednej tajemnicy i dołączenia do wspólnoty Żywego Różańca. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub u zelatorów Róż Różańcowych.
 3. W tym tygodniu:
 4. W poniedziałek wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Dzień modlitwy za bezrobotnych.

–        We wtorek rozpoczyna się triduum modlitw w int. młodzieży żeńskiej, przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

 • We środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Po roratach o 18.00 Nowenna ku czci MBNP.
 • W I czwartek wspomnienie św. Ambrożego. O 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzą członkowie Straży Honorowej NSPJ.
 • W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. w kościele Św. Kazimierza o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 15.15 i 18.00. Na St. Cmentarzu o 6.30, 8.00, 17.00 i 18.00. Mimo, że jest to dzień pracy postarajmy się uczestniczyć we Mszy Św., dając wyraz naszej czci dla Matki Najświętszej i wielbiąc Boga za przywilej Jej Niepokalanego Poczęcia, który Ją przygotował, by stała się Matką Syna Bożego. Z racji tej uroczystości nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych. W tę Uroczystość od 12:00 do 13:00 przypada tzw. godzina łaski dla świata. „Życzę sobie, aby każdego roku 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga” – powiedziała MB, ukazując się Pierinie Gilli, w Montichiari we Włoszech 8 grudnia 1947 r. Zapraszamy szczególnie na 12.00 do naszego kościoła na wspólną modlitwę i Mszę Św., aby wypełnić życzenie Matki Bożej.
 • W przyszłą niedzielę Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będzie zbiórka do puszek.
 • Zachęcamy do nabywania ciastek – „Mikołajków”, ręcznie zdobionych i rozprowadzanych przez Panie z Caritas. Uzyskane środki przeznaczone są na paczki świąteczne dla ubogich.
 • „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Darczyńców polecamy Bogu w codziennej modlitwie oraz Mszy Św. i Nowennie we środę.
 • W tym tygodniu odeszli do wieczności: Jacek Czerski i Kazimierz Bugajski. Dobry Jezu…
 • Adoracja.