XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
6 listopada 2022
Wprowadzenie do Mszy Świętej
Listopad jest szczególnym czasem pamięci o naszych zmarłych. Liturgia, w której uczestniczymy ukazuje nowe życie z Bogiem, które obejmuje całego człowieka, dzięki powszechnemu zmartwychwstaniu w godzinie przyjścia Pana: „Albowiem życie Twoich wiernych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy i gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdą przygotowane w niebie wieczne mieszkanie” – modlimy się w prefacji żałobnej. Tylko miłość Boża unieważnia śmierć. I to właśnie jest najważniejsze: trwać w łasce uświęcającej, bo ona sprawia, że dobro, które czynimy ma wieczną wartość i jest odpowiedzią na Bożą miłość.
Na początku Mszy Św. przeprośmy Boga za nasze grzechy, zaniedbania dobrego i niewierności, wzywając Bożego Miłosierdzia nad nami.
Informacje duszpasterskie
- Dekret Ks. Biskupa
- Różaniec z wypominkami codziennie o 17.30 a o 18.00 w dni powszednie Msza Św. za zmarłych, których imiona przywołujemy w wypominkach.
- W tym tygodniu:
- W poniedziałek o 19.00 w sali na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej. Również o 19.00 w kaplicy na plebanii próba Chóru Męskiego „Echo II”. Serdecznie zapraszamy nowych, chętnych mężczyzn do wspólnego śpiewania na chwałę Bożą, aby mogła być kontynuowana ta piękna tradycja męskiego śpiewania w naszej parafii i w naszym mieście.
- We wtorek o 10.30 w Bazylice Św. Małgorzaty uroczysta Msza Św. z okazji 730 rocznicy lokacji naszego miasta.
- We środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej. O 18.00 Msza św. wotywna ku czci MBNP. Zapraszamy do udziału.
- We czwartek wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
- W piątek wspomnienie Św. Marcina, bpa. – 104 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r. – Narodowe Święto. Z tej racji o 11.00 uroczysta Msza Św. za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych a następnie przy Dębie Wolności na Sądeckich Plantach, Hymn Państwowy, wspólny śpiew pieśni patriotycznych a potem złożenie kwiatów przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.
- W sobotę wspomnienie Św. Jozafata Kuncewicza, bpa i męczennika.
- W Przyszłą niedzielę Światowy Dzień Ubogich i solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.
- Solenizantom tygodnia życzymy Bożych łask i zapraszamy do udziału w Eucharystii.
- „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii oraz na renowację polichromii naszej świątyni. Wszystkich darczyńców obejmujemy codzienną modlitwą, szczególnie podczas środowej Nowenny.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
- Każda ofiara Mszy Świętej jest spotkaniem z żywym i prawdziwym Bogiem. Tu Chrystus karmi nas swoim Słowem, Ciałem i Krwią, które są zadatkiem życia wiecznego dla nas żywych a dla cierpiących w czyśćcu źródłem wyzwolenia. Niech światło Bożego słowa i przyjęta Komunia Św. staną się umocnieniem na naszej drodze do nieba.
- Adoracja