Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

9 października 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Gromadzimy się jako wspólnota Kościoła w Dniu Pańskim, aby sprawować Eucharystię – dziękczynienie. Często przychodząc na Mszę św. niesiemy w sercu cały bagaż różnych intencji, w których pragniemy Boga prosić w naszych potrzebach. Spróbujmy jednak dzisiaj bardziej dziękować Bogu za otrzymane łaski, nawet te nieuświadomione niż o coś Go prosić, pamiętając, że kto dziękuje, ten dwa razy prosi.

Na początku Mszy Św. przeprośmy Boga za nasze grzechy, zaniedbania w czynieniu dobra i niewierności, aby godnie ją sprawować.

Informacje duszpasterskie

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie w kościele Św. Kazimierza o godz. 17.30 a na Starym Cmentarzu o 17.00.
 2. W tym tygodniu:
  • We środę o 17.30 nabożeństwo różańcowe i nowenna ku czci MBNP a następnie Msza Św. wotywna. Zapraszamy do udziału.
  • We czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. O 17.30 spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VIII i ich rodziców. Na spotkanie prosimy zabrać wypełnione deklaracje.
  • W piątek Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach, wychowawcach i katechetach. O 9.00 uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa, w 70 rocznicę powstania Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Nowym Sączu. MCK SOKÓŁ zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Rekolekcje filmowe”. Szczegóły na plakatach.
  • W sobotę wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. O 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów oraz próba Scholi Dzieci Bożych. Zapraszamy dzieci do włączenia się w te grupy.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy XXII Dzień Papieski w 44 rocznicę wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. O 17.30 modlitwę różańcową poprowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska. O 18.00 Msza Św. dziękczynna za pontyfikat naszego papieża a o 21.00 przy Skale Piotrowej na Sądeckich Plantach Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 3. Zbliża się listopad, poświęcony jest szczególnej pamięci i modlitwie za zmarłych. Niech pamięć o nich znajdzie swój wyraz w ofiarowanych Mszach św., modlitwach, umartwieniach, uczynkach miłości a także przywołaniu ich imion w modlitwie Kościoła zwanej wypominkami. Kartki na wypominki są wyłożone i można je ze sobą zabrać a wypełnione prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. Serdeczne „Bóg zapłać za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby kościoła i parafii oraz na renowację polichromii naszej świątyni. Darczyńców polecamy codziennie Bogu we wdzięcznej modlitwie, zwłaszcza we środę na Mszy Św. wotywnej i Nowennie.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. Informujemy, że w dniach od 4-6 listopada odbędzie w naszej parafii kurs przedmałżeński w formie rekolekcji weekendowych. Zapisy u Ks. Hieronima Kosiarskiego. E-mail: hkosiars@gmail.com.
 7. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w wiernym podążaniu za Chrystusem i pobudza do trwania przy Bogu w modlitwie i dziękczynieniu.