Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

3 lipca 2022

Wprowadzenie do Mszy Św.

Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, aby kolejny raz doświadczyć miłującej obecności Boga wśród nas i przyjąć dar Jego pokoju. By tak się stało trzeba koniecznie otworzyć swoje serce na słowo Boże, które usłyszymy podczas dzisiejszej liturgii i godnie przyjąć Ciało i Krew Pańską w Komunii św. Niech nasz udział we Mszy Św. i przyjęcie Jezusa pozwoli nam również otwierać nasze serca na drugiego człowieka i uzdalnia do przebaczenia i pojednania, które są źródłem prawdziwego pokoju. Prośmy także o dar pokoju dla krajów udręczonych przez wojnę – a szczególnie dla Ukrainy.

Świadomi własnej niegodności oczyśćmy nasze serca aktem szczerego żalu za grzechy, niewierności i zaniedbania w czynieniu dobra.

Informacje duszpasterskie

 1. Trwa miesiąc lipiec, poświęcony w modlitewnej tradycji Kościoła czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.
 2. W tym tygodniu:
  • We środę wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej. Jest to zarazem patronalne święto Apostolstwa Chorych. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
  • W I Czwartek o 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
  • W piątek wspomnienie Św. Jana z Dukli.
  • Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu patronalnego święta.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. Zarząd Osiedla CENTRUM zaprasza mieszkańców na zebranie sprawozdawczo-wyborcze we wtorek, 5 lipca o 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy Al. Wolności.
 5. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na renowację polichromii naszego kościoła. Wszystkich darczyńców zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji, szczególnie podczas Nowenny w każdą środę.
 6. W ostatnim tygodniu odszedł od nas do wieczności: Dawid Nasalski. Dobry Jezu…
 7. Adoracja.