Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 lipca 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Jak co niedzielę, Jezus gromadzi nas na swej Uczcie Eucharystycznej, abyśmy mogli pokrzepić swe siły i wyruszyć z Nim w drogę ku nowemu życiu. W czasie dzisiejszej kolekty mszalnej będziemy się modlić, aby Bóg „obdarzył nas ustawiczną bojaźnią i miłością swojego świętego imienia” Naśladowanie Chrystusa wymaga bezwzględnego przylgnięcia do Boga i otwartości wobec drugiego człowieka. Jeśli bowiem Bóg będzie jedynie tłem dla naszego życia, a nie jego prawdziwym centrum, nie będziemy wiedzieć, kim tak naprawdę On jest. Niech Eucharystia, w której uczestniczymy będzie dla nas momentem stanowczego wyboru Boga, aby On był w centrum naszych codziennych spraw a wtedy wszystko inne będzie na miejscu właściwym.

Za nasze grzechy, zaniedbania dobrego i niewierności przeprośmy teraz Boga.

Informacje duszpasterskie

 1. Miesiąc lipiec, który przeżywamy, poświęcony jest w modlitewnej tradycji Kościoła czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Starajmy się o tym pamiętać w naszych modlitwach.
  1. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek święto Św. Tomasza Apostoła.
  1. We środę O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  1. W I Czwartek wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki misji św. Diecezji Tarnowskiej. Jest to również patronalne święto Apostolstwa Chorych. O 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Podczas adoracji okazja do Spowiedzi Św. O 19.00 w Bazylice Św. Małgorzaty kolejny koncert w ramach Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej L’Arte Organica.
  1. W I Piątek wotywy o Najświętszym Sercu PJ o 6.00, 8.00 i 18.00. Jak zawsze składka w tym dniu przeznaczona jest na misje święte. Spowiedź Św. od 6.00 – 9.30 i po południu od 16.00.
  1. W sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli.
  1. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu patronalnego święta.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 3. Trwają zapisy na Rowerową Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę w dniach 13-16 lipca br. Zapisy przez stronę internetową: rowerowapielgrzymkatarnowska.pl, gdzie znajdują się także wszelkie informacje o pielgrzymce”.
 4. Bóg zapłać za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii oraz na renowację polichromii. Wszystkich darczyńców polecamy łaskawości Boga w codziennej modlitwie.
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Zenon Michniak i Irena Ciapała. Dobry Jezu…
 6. Adoracja.