Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 13 czerwca 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Jak co tydzień gromadzimy się na Eucharystii, aby dziękować za łaski i dobrodziejstwa, jakie stają się naszym udziałem i prosić o potrzebne nam i naszym bliźnim dary. Warto na nowo uświadomić sobie i docenić fakt, że Bóg w czasie Mszy Świętej nieustannie zasiewa ziarno, które prędzej czy później wyda swój owoc. Wspólnie usłyszymy dziś Jezusa, nauczającego o Królestwie Bożym i przyjmiemy Jego łaskę, aby mieć siłę do dalszego budowania Jego Królestwa na ziemi i duchowego wzrostu.
Na początku Mszy Św. przeprośmy Boga za wszystko, co niszczy w nas Boże życie, abyśmy mogli godnie uczestniczyć zbawczym misterium Chrystusa.


Informacje duszpasterskie


Komunikat Ks. Biskupa.
Dziś prowadzona jest zbiórka do puszek na KUL i Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II.
Dzisiaj tradycyjna procesja ku czci NSPJ na Rynek Sądecki z kościoła OO. Jezuitów po Mszy Św. o 16.00.


W tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie Bł. Michała Kozala, bpa i męczennika.

We środę z racji 16 dnia miesiąca o 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzą członkowie Sądeckiej Wspólnoty Karmelitańskiej. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy oraz za Ojczyznę i P. Prezydenta RP z int. Stowarzyszenia Wspierania Prezydenta Andrzeja Dudy. Zapraszamy do udziału.

We czwartek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. O 19.00 w naszym kościele koncert organowy w ramach sądeckiego festiwalu „L’Arte Organica”. Wystąpi Prof. Jörg-Hannes Hahn ze Sztuttgartu.

We czwartek, piątek i przyszły poniedziałek na 18.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na triduum, poprzedzające przyjęcie tego sakramentu. Obecność obowiązkowa.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii i polecamy wszystkich dobrodziejów łaskawości Boga i opiece MBNP.

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: † Tadeusz Zembala. Dobry Jezu…

Posileni i umocnieni Eucharystią, nieśmy Chrystusa obecnego w naszych sercach do wszystkich miejsc i sytuacji, do których w rozpoczynającym się tygodniu zaprowadzą nas drogi naszego życia.