V NIEDZIELA WIELKANOCNA
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
18 maja 2025
Wprowadzenie do Mszy Świętej
„I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły” – te słowa z Apokalipsy Św. Jana Apostoła usłyszymy dziś w liturgii. Ich spełnienie jest możliwe dzięki zwycięstwu Chrystusa, który w czytanej dziś Ewangelii mówi do nas: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem” (J 13,34) i wzywa: „Wytrwajcie w miłości mojej”. Przekonani, że Jezus z miłością spogląda teraz na nas z uwagą słuchajmy Bożego Słowa i przyjmijmy Go do serca w Komunii Św.
Przeprośmy teraz Boga za nasze grzechy i prośmy o przebaczenie.
Informacje duszpasterskie
- Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które odprawiamy w kościele Św. Kazimierza po Mszy Św. o 18.00, na St. Cm. o 18.00 a w soboty i niedziele po Mszy Św. o 17.00.
- W tym tygodniu:
- We środę o 18.00 Msza Św. wotywna oraz w int. Ojczyzny i P. Prezydenta RP z int. Stowarzyszenia „Ruch Społeczny Wsparcia Prezydenta RP Andrzeja Dudy” a następnie Nowenna ku czci MBNP połączona z nabożeństwem majowym. We czwartek o 19.00 w sali na plebanii spotkanie grupy biblijnej.
- W sobotę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
- Na prośbę Urzędu Miasta informujemy, że od 19 maja do 3 czerwca będzie trwał nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza na rok 2026. Szczegóły na stronie internetowej www.bo.nowysacz.pl.
- Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za duchowe i materialne wsparcie naszego kościoła i parafii, zapewniając wszystkich darczyńców o codziennej modlitwie w ich intencji.
- Do wieczności odszedł † Alberto Luis-Gorgoy Nowicki. Dobry Jezu…
- Bóg przyszedł do nas w sakramencie Eucharystii, która urzeczywistnia miłość Boga do człowieka. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas, abyśmy w codzienności naszego życia byli świadkami bezinteresownej miłości Chrystusa do każdego człowieka.