Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

NIEDZIELA. ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

8 stycznia 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Dziś, wspominając Chrzest Chrystusa, kierujemy nasze oczy nie tylko na ołtarz, ale również na chrzcielnicę, przy której wielu spośród nas otrzymało pierwszy sakrament, stając się dziećmi Bożymi. Niech dzisiejszy dzień przypomni nam wielki dar łaski, otrzymany na chrzcie św. i pobudzi do wdzięczności Bogu a także rodzicom i chrzestnym, dzięki którym dostąpiliśmy udziału w życiu Bożym. Chrzest jest bramą, przez którą wchodzimy do wspólnoty Kościoła, w której dokonuje się nasze zbawienie.

Rozpoczynając udział w Najświętszej Ofierze, przeprośmy Boga za nasze grzechy, zaniedbania dobrego i wszelkie niewierności i wzywajmy Bożego Miłosierdzia nad nami.

Informacje duszpasterskie

  1. Dzisiejsza niedziela kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie jednak ze starodawną, polską tradycją do 2 lutego trwamy w ich atmosferze i śpiewamy kolędy.
  2. Trwa wizytacja duszpasterska, zwana kolędą. Program wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Lektorzy i ministranci informują także wcześniej mieszkańców o planowanej wizycie kapłana.
  3. W tym tygodniu:
  4. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
  5. W sobotę o 19.00 w sali na plebanii spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy serdecznie.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św.o 15.15 XVIII koncert kolęd pod hasłem: „Zaśpiewajmy Jezusowi, zaśpiewajmy Dzięciątkowi”, organizowany przez Chór Męski ECHO II, działający przy naszej parafii. Całość zakończy wspólne wykonanie „Pastorałki Sądeckiej”. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za kolejną ofiarę na renowację polichromii naszego kościoła i polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza na Nowennie w każdą środę, wszystkich darczyńców, prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Eucharystię kończy błogosławieństwo w imię Trójcy Przenajświętszej, w której życiu mamy udział mamy od chwili naszego chrztu. Niech miłość, która jest z Boga, zapłonie w naszych rodzinach, sąsiedztwach i miejscach pracy.