Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

NIEDZIELA. ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

7 stycznia 2024

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Kościół wspomina dzisiaj chrzest Jezusa w Jordanie, podczas którego Duch Święty zstępuje na Niego, a głos z nieba zapewnia: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” (Mk 1,11). Odtąd rozpoczyna Jezus swoją misję zbawczą.

Niech dzisiejszy dzień przypomni nam wielki dar łaski, otrzymany na chrzcie św. i pobudzi do wdzięczności Bogu a także rodzicom i chrzestnym, dzięki którym dostąpiliśmy udziału w życiu Bożym. Chrzest jest bramą, przez którą wchodzimy do wspólnoty Kościoła, w której dokonuje się nasze zbawienie. Jako umiłowane dzieci Ojca Niebieskiego jesteśmy zaproszeni do głębokiej i czułej relacji z Nim. Prośmy, by Duch Święty prowadził nas do pogłębiania tej więzi.

Rozpoczynając udział w Najświętszej Ofierze, przeprośmy Boga za nasze grzechy, zaniedbania dobrego i wszelkie niewierności i wzywajmy Bożego Miłosierdzia nad nami.

Informacje duszpasterskie

  1. Dzisiejsza niedziela kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie jednak ze starodawną, polską tradycją, do 2 lutego trwamy w ich atmosferze i śpiewamy kolędy.
  2. Trwa wizytacja duszpasterska, zwana kolędą. Program wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Lektorzy i ministranci informują także wcześniej mieszkańców o planowanej wizycie kapłana.
  3. W tym tygodniu:
  4. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii i polecamy Bogu w codziennej modlitwie wszystkich darczyńców, prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu.