XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH
14 listopada 2021
Wprowadzenie do Mszy świętej
Liturgia ostatnich niedziel roku liturgicznego kieruje nasz wzrok ku niebu, które jest celem naszego życia, ale także wyraża tęsknotę Boga, który czeka na nas, pełen chwały, abyśmy mieli pełne szczęście na wieczność.
Przeżywając dzisiaj Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym chcemy dzielić się tym, co otrzymujemy od Boga z tymi, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Niech udział w tej Eucharystii otwiera oczy naszej duszy „na potrzeby i cierpienia braci” i rozpala nasze serca, abyśmy „pocieszali utrudzonych i uciśnionych” oraz „z miłością podejmowali posługę wobec ubogich i cierpiących”. Za wszystkie grzechy popełnione myślą i uczynkiem, ale również za ogrom zaniedbań w czynieniu dobra, przepraszajmy miłosiernego Ojca.
Informacje duszpasterskie
- Do końca listopada o 17.30 Różaniec z wypominkami a o 18.00 Msza Św. za wypominanych.
- W tym tygodniu:
- W poniedziałek wizytacyjne spotkanie wszystkich katechetów pracujących w szkołach na terenie naszej parafii o 19.00 w sali na plebanii.
- We wtorek z racji 16 dnia miesiąca o 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska.
- We środę wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej. O 18.00 Msza Św. wotywna z nowenną do MBNP oraz w int. Ojczyzny i P. Prezydenta z int. Stowarzyszenia „Ruch Społeczny Wsparcia Prezydenta RP Andrzeja Dudy”.
- We czwartek wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. O 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla klas 7 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy wszystkich chętnych. O 19.30 w kościele na St. Cmentarzu, z racji 18 dnia miesiąca comiesięczne spotkanie z cyklu „O Sztuce nie grzesznego kochania”, na które złożą się: uwielbienie, konferencja i adoracja. Szczegóły na afiszu.
- W sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.
- W Przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.
- Solenizantom tygodnia życzymy Bożych łask i zapraszamy do udziału w Eucharystii.
- „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców obejmujemy codzienną modlitwą, szczególnie podczas środowej Nowenny.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są też jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze.
- W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: †Teresa Kwak, †Janina Zaranek, †Stanisław Stoch †Andrzej Zagata, †Zofia Barczyńska. Dobry Jezu…
- Pan Bóg zawsze pragnie naszego dobra, dlatego prowadzi nas światłem swojego Słowa i umacnia łaską płynącą z sakramentów. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w codziennym podejmowaniu decyzji zgodnych z wolą Bożą i do właściwego korzystania z daru wolności.