Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY

NIEDZIELA SYNODALNA

25 września 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Historia zbawienia to historia troski Boga o człowieka dotkniętego biedą duchową i materialną. Czytana dziś przypowieść o bogaczu i Łazarzu, uświadamia nam, że bogactwo materialne, wystawia człowieka na ryzyko utraty zbawienia, bo dając poczucie bezpieczeństwa i samowystarczalności, często zamyka nas na potrzeby innych ludzi i usypia duchową czujność. W przeżywanym dzisiaj Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy, powierzajmy Bogu wszystkich, którzy na skutek wojny lub biedy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i ucieczki ze swego kraju, aby spotkali się z ludzką życzliwością.

Informacje duszpasterskie

 1. Komunikat Ks. Biskupa.
 2. W tym tygodniu:
  • We wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł miłosierdzia. Po Mszy Św. o 18.00 spotkanie lektorów
  • We środę wspomnienie św. Wacława męczennika. O 15.00 odbędzie się po raz kolejny międzynarodowa modlitwa „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Także na skrzyżowaniach Nowego Sącza spotkamy odmawiających Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dołączmy do nich, by wspólnie modlić się za nasze miasto i świat. Szczegóły na afiszach. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MBNP. Zapraszamy do udziału.
  • We czwartek święto ŚŚ. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • W piątek wspomnienie Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła. O 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie comiesięczną modlitwę w intencji trzeźwości narodu, uwolnienia od zniewoleń i uzdrowienia duszy i ciała. Złożą się na nie następnie: różaniec, Msza Św., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, adoracja i modlitwa o uwolnienie oraz oddanie czci relikwiom Św. Charbela, Św. Jana Pai.ła II. i Św. Faustyny z nałożeniem rąk oraz ucałowanie relikwii św. Faustyny i Św. Jana Pawła II. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  • W I sobotę wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Uroczyste rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych, które odprawiamy codziennie w kościele na St. Cmentarzu o 17.00, w kościele Św. Kazimierza o 17.30. Gorąco zachęcamy do udziału i zapraszamy grupy i stowarzyszenia do prowadzenia modlitwy i przygotowania rozważań. Przypominamy, że w każdą sobotę o 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów a także próba Scholi Dzieci Bożych. Zapraszamy dzieci do włączenia się w te grupy. O 17.30 modlitwą Różańcową rozpoczniemy comiesięczne nabożeństwo I. Sobót, które zakończy procesja z figurą MB Fatimskiej i Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę tradycyjna 32 Procesja Różańcowa ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie przy pomniku św. Jana Pawła II na sądeckim rynku o 18.00, której trzecią stacją jest kościół MB Licheńskiej na Starym Cmentarzu. Zapraszamy do udziału.
 3. W Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu powstaje drugie w naszej diecezji ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”, które rozpocznie działalność w niedzielę, 2 października, na Mszy św. o 16.00. Szczegóły na plakacie”
 4. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Bpa Ordynariusza, w związku z upływającą 5-letnią kadencją, w niedzielę 23 października odbędą się wybory do Rady Parafialnej. Kandydatów prosimy zgłaszać na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła do dnia 9 października.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii oraz na renowację polichromii naszej świątyni. Niech Bóg wynagradza hojność Waszych serc swoim błogosławieństwem.
 7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Jerzy Olesiak, Irena Kołcz, Marian Adamczyk i Jan Hotloś. Dobry Jezu….
 8. Nie możemy służyć Bogu i mamonie. Niech Bóg błogosławi naszym wysiłkom, byśmy nie stali się niewolnikami rzeczy, ale by one służyły nam i naszym bliźnim.