Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17 października 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Jak co niedzielę przychodzimy na Mszę Św., by sprawować liturgię, która za pośrednictwem widzialnych znaków pozwala nam uczestniczyć w ofierze, którą Chrystus składa Ojcu w Duchu Świętym. Aby nasz udział w liturgii był w niej owocny, nie możemy zatrzymać się na zewnętrznych znakach. Potrzebujemy pogłębionego, duchowego spojrzenia wiary, które pozwoli wniknąć w głąb, i dostrzec, że za tym, co widzialne, kryje się łaska – sam Jezus Chrystus, który pragnie obdarzyć nas sobą, przychodząc w słowie Bożym i jednocząc się z człowiekiem w Komunii Św.

Dzisiaj w kościele na St. Cmentarzu dziękujemy Bogu za obecność w tej świątyni wizerunku MB Licheńskiej w 36 rocznicę jego sprowadzenia do tej świątyni. Niech w czasie tej eucharystycznej ofiary płynie z naszych serc pieśń wdzięczności za dar obecności Boga i Jego Matki pośród swego ludu a także za wszystkich fundatorów, ofiarodawców i otaczających troską to miejsce.

Informacje duszpasterskie

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie w kościele Św. Kazimierza o godz. 17.30 a w kościele na Starym Cmentarzu o godz. 17.00.
 2. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek święto Św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Jak zawsze 18. dnia miesiąca zapraszamy na 19.30 do kościoła na St. Cmentarzu na comiesięczne spotkanie o Sztuce nie grzesznego kochania, na które złożą się: uwielbienie, konferencja na temat chrześcijańskiego małżeństwa i adoracja.
  1. We środę wspomnienie Św. Jana Kantego. O 17.30 Różaniec połączony z Nowenną a potem Msza św. wotywna ku czci MBNP oraz w int. Ojczyzny i P. Prezydenta z int. Stowarzyszenia „Ruch Społeczny Wsparcia Prezydenta RP Andrzeja Dudy”
  1. W piątek uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona województwa małopolskiego. Z tej racji nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych.
  1. Przyszła niedziela jest niedzielą misyjną. Składka przeznaczona jest na misje św. Jest to także patronalne święto Służby Zdrowia. O 15.15 w kościele Św. Kazimierza uroczysta Msza Św. w intencji lekarzy, pielęgniarek i wszystkich pracowników Służby Zdrowia. Będzie jej przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Ks. Mgr Andrzej Kluz, kapelan Szpitala w Gorlicach.
3.    W sobotę 30 października w naszej parafii odbędzie się kolejny bal świętych. Rozpoczynamy nabożeństwem różańcowym o 17:30 a później przemarsz do "Kany", przy ul. Kunegundy 12a. Serdecznie zapraszamy dzieci do licznego udziału i konkursu na najciekawszy strój świętego.
 • Zbliża się listopad, poświęcony szczególnej pamięci i modlitwie za zmarłych, których imiona przywołujemy w modlitwie Kościoła zwanej wypominkami. Kartki z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są też do nabycia kalendarze rolnicze i miejskie.
 • Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby kościoła. Wszystkich dobrodziejów obejmujemy wdzięczną pamięcią w codziennej modlitwie, zwłaszcza na Nowennie i Mszy Św. wotywnej w każdą środę.
 • Komunikat Biskupa Tarnowskiego i modlitwa za Synod.
 • W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: † Wiesław Zaczyk. Dobry Jezu….
 • Niech błogosławieństwo, płynące z Ofiary Eucharystycznej umocni nas w umiłowaniu Chrystusa i Jego Kościoła, którego fundamentem jest głęboka wiara.