Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 sierpnia 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Zgromadzeni na sprawowaniu Eucharystii, stajemy u źródła wszelkiej łaski, ponieważ w Eucharystii przychodzi do nas sam Dawca łaski, żywy i prawdziwy Bóg, który pragnie naszego szczęścia. Źródłem prawdziwego szczęścia człowieka jest pełnienie woli Bożej. Wiemy jednak dobrze, że to wcale nie jest takie łatwe. Eucharystia pomaga nam porzucić „dawnego człowieka”, który jest w nas, i przyoblec się w „człowieka nowego”, stworzonego według Boga. Otwórzmy się zatem na Boże prowadzenie podczas tej Eucharystii i w życiu codziennym w pełnym zaufaniu wobec Boga, który przez natchnienia Ducha Św. pouczy nas, jak z żywą wiarą, niezachwianą nadzieją i żarliwą miłością służyć Bogu i ludziom.
Rozpoczynając udział w Eucharystii, przeprośmy Boga za nasze grzechy, niewierności i zmarnowane okazje do czynienia dobra, abyśmy mogli owocnie przeżyć spotkanie z Panem.

Informacje duszpasterskie

 • Rozpoczyna się miesiąc sierpień, obchodzony w naszej ojczyźnie jako miesiąc trzeźwości. W odpowiedzi na apel biskupów polskich, podejmijmy postanowienia abstynencji, modlitwy i czynów pokutnych w intencji uproszenia trzeźwości dla naszego narodu, naszych rodzin i wspólnot.
 • Dzisiaj w Bazylice Św. Małgorzaty rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Program odpustu w gablocie ogłoszeń.
 • Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny, zwany „Porcjunkuli”, związany ze wspomnieniem MB Anielskiej. W tym celu należy nawiedzić kościół, odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przyjąć Komunię Św., pomodlić się w intencji Ojca Św. oraz wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego.
 • W tym tygodniu:
 • We środę wspomnienie Św. Jana Marii Vianney’a. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 • W I czwartek o 17.00 adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą członkowie Straży Honorowej NSPJ. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.
 • W I piątek Święto Przemienienia Pańskiego. Wotywy o Najśw. Sercu PJ o 6.00, 8.00 i 18.00. Na St. Cmentarzu o 6.30. Spowiedź Św. od 6.00 – 9.30 i po południu od 17.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Misje Św.
 • W I sobotę posługa sakramentalna chorym. O 17.30 modlitwą różańcową rozpoczniemy comiesięczne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. O 18.00 Msza Św. z homilią i procesja z figurą MB Fatimskiej. Zachęcamy do udziału.
 • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie.
 • Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zachęcamy do udziału we Mszy Św.
 • Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę z grupą 20, – św. Kazimierza, w kancelarii parafialnej.
 • „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich ofiarodawców polecamy łaskawości Bożej i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Św. Jan XXIII mówił: „Nigdy człowiek nie jest tak wielki, jak wtedy, gdy klęczy przed Bogiem”. Podążając za tymi słowami świętego papieża, pozostańmy w świątyni na chwilę adoracji i wspólnie oddajmy cześć Zbawicielowi, który pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie. – Adoracja.