Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 4 lipca 2021

Wprowadzenie do Mszy Św.


„Wstąpił we mnie duch i postawił mnie na nogi…” (Ez 2,2). Takie świadectwo Bożego działania daje prorok Ezechiel w dzisiejszym pierwszym czytaniu. Niedzielna Eucharystia, której sprawowanie rozpoczynamy, stoi na granicy starego i nowego tygodnia i winna stanowić centrum życia chrześcijanina. Przychodzimy do naszego Pana z bagażem minionych dni a także ze świadomością czekających nas wyzwań i obowiązków. To właśnie teraz, w czasie Mszy Świętej, Bóg daje nam swoje słowo, aby nas oświecić i wskazać kierunek oraz karmi nas swoim Ciałem, abyśmy nie ustali w drodze, która jest przed nami. Pozwólmy Panu, aby wlał w nas swojego Ducha i zaufajmy słowu, które kieruje do nas przez apostoła: „wystarczy ci Mojej łaski, moc bowiem w słabości się doskonali”.


Przeprośmy teraz Boga za nasze grzechy i niedoskonałości, byśmy mogli godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.


Informacje duszpasterskie


Dzisiaj prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzna i gradobicie. Dziękujemy za ofiary na ten cel.
Trwa miesiąc lipiec, który w modlitewnej tradycji Kościoła poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Starajmy się o tym pamiętać w naszych modlitwach.


W tym tygodniu:


We wtorek wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki współpracy misyjnej Diecezji Tarnowskiej. Patronalne święto Apostolstwa Chorych.


We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.


We czwartek wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana.


Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu patronalnego święta.


Zapisy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


„Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkich darczyńców zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji, szczególnie we środę na Nowennie.


Odeszli od nas do wieczności: † Stanisław Szczepaniak i † Jan Opiło. Dobry Jezu…


Adoracja Najśw. Sakramentu.