Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY 27 czerwca 2021

Wprowadzenie do Mszy Św.

Dzisiaj w kościele Św. Kazimierza przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy Bogu za liczne łaski, których doświadczają wierni, modlący się przed Jej obrazem obecnym od 57 lat w bocznym ołtarzu naszej świątyni. Przez orędownictwo Matki Bożej, gotowej nam nieustannie pomagać, polecajmy Bogu nasze smutki i radości, troski i cierpienia, ufając, że wszystko, co z woli Bożej staje się naszym udziałem, ma sens w planach Bożej Opatrzności, która czuwa nad nami.
Słowo Boże głosi dzisiaj w naszej wspólnocie Ks. Dr Adam Dynak, proboszcz parafii Mikluszowice, którego serdecznie witamy, zawierzając Jego posługę wstawiennictwu i opiece MBNP.
Na początku Mszy Św. oczyśćmy nasze serca aktem szczerego żalu i prośmy Boga o przebaczenie naszych grzechów.

Informacje duszpasterskie

Komunikat Ks. Biskupa.

Suma odpustowa o 12.15 pod przewodnictwem dzisiejszego kaznodziei, Ks. Dra Adama Dynaka. Na 15.15 zapraszamy małżonków obchodzących jubileusze i rocznice sakramentu małżeństwa oraz ich rodziny na wspólną modlitwę i odnowienie ślubów małżeńskich.

W tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie Św. Ireneusza bp. i męczennika.

We wtorek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Składka w tym dniu przeznaczona jest na świętopietrze – do dyspozycji Ojca Świętego. Msze Św. w kościele na Starym Cmentarzu o 6.30, 8.00, 17.00 i 18.00; w kościele Św. Kazimierza o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 15.15. i 18.00. Gorąco zachęcamy do udziału we Mszy Św., mimo, że jest to dzień pracy.

We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do udziału.

W I Czwartek o 17.00 adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Podczas adoracji okazja do spowiedzi przed I piątkiem.

W I piątek święto NMP Tuchowskiej. Wielki odpust w Tuchowie. Szczegóły na plakatach. Spowiedź Św. od 6.00 – 9.30 i po południu od 17.00.

W I sobotę święto Św. Tomasza Apostoła. Posługa sakramentalna chorym od 8.00. O 17.30 modlitwą różańcową rozpoczniemy comiesięczne nabożeństwo I Sobót, na które złożą się następnie Msza Św. z rozważaniem Fatimskim i procesja z figurą MB Fatimskiej.

Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu patronalnego święta.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii, polecając wstawiennictwu MBNP wszystkich darczyńców.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: † Bronisław Dominik i † Jarosław Brdej. Dobry Jezu…

Wzywając wstawiennictwa Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
.