Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 luty 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Rozpoczynamy udział w Najświętszej Ofierze krzyżowej Chrystusa, która uobecnia się na ołtarzu. Jezus daje nam przykład miłości ofiarnej, która nie waha się oddać życia za przyjaciół. Tą miłością Jezus obejmuje każdego z nas bez wyjątku – wszyscy jesteśmy kochani przez Boga i jednocześnie zaproszeni, aby naśladować Go w tym, co najważniejsze, czyli w miłości. Otwórzmy nasze serca na tę Miłość, abyśmy byli zdolni w naszej codzienności zgodnie z nią postępować i w ten sposób upodobnić się do Boga, który jest miłością.

Dzisiaj naszą modlitwą i składanymi na tacę ofiarami wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Informacje duszpasterskie

 1. Komunikat Przewodniczącego KEP.
 2. W imieniu Ks. Rektora i całej wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie dziękujemy za ofiary dzisiaj złożone na utrzymanie naszego Seminarium.
 3. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień modlitwy o trzeźwość naszego narodu.
 4. W tym tygodniu:
 5. W poniedziałek i wtorek z racji czterdziestogodzinnego nabożeństwa o 15.00 Godzina Miłosierdzia a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do 18.00.
 6. We środę – POPIELEC – obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Obrzędem posypania głów popiołem rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze Św. w kościele Św. Kazimierza o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00,12.15, 15.15 i o 18.00, połączona z Nowenną ku czci MB Nieustającej Pomocy. Na St. Cmentarzu Msze Św. o 6.30, 8.00, 17.00 i 18.00. Składka, jako jałmużna postna przeznaczona jest na cele charytatywne.
 7. We czwartek na Mszy Św. o 18.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami. Będzie to zarazem rozpoczęcie Nowenny przed odpustem ku czci Św. Kazimierza, patrona naszej parafii, którą odprawiać będziemy w łączności z Mszą Św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Grupy Biblijnej.
 8. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16.00 dla dzieci o 17.00 dla dorosłych o 18.00 w kościele na St. Cmentarzu. Drogą Krzyżową o 17.00 rozpocznie się comiesięczne czuwanie modlitewne w intencji trzeźwości narodu i uwolnienia od wszelkich zniewoleń duszy i ciała, na które złożą się następnie: Różaniec, Msza Św., adoracja, oddanie czci relikwiom świętych oraz modlitwa o uzdrowienie. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o 14.15 i 16.00 a na Starym Cmentarzu o 17.00, poprzedzona Drogą Krzyżową. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na urządzenie ciemnicy i grobu Bożego. Za pobożny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej Gorzkich Żalów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O 19.30 Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży – Sącz Boga – zaprasza młodych do naszego kościoła na comiesięczną Mszę Św. dla nich i w ich intencjach. Więcej informacji na fanpage’u i plakacie.
 10. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w drugą edycję akcji PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, a trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji wojny. W przygotowanych paczkach powinny znaleźć się te produkty, które znajdują się na liście. Istotna jest bowiem ilość i ciężar poszczególnych opakowań, które muszą się zmieścić w jednym kartonie, którego ciężar nie może przekroczyć 15 kg. Osoby chętne do przygotowania zawartości takiej paczki mogą otrzymać w zakrystii listę zawierającą wykaz produktów, które należy dostarczyć w ciągu tygodnia na plebanię w godzinach urzędowania kancelarii. Można też złożyć równowartość takiej paczki w kancelarii parafialnej, w takim przypadku produkty zostaną zakupione zbiorczo.
 11. W dniach 27.02. – 04.03 w sali Przemienienia Pańskiego, ul. Ducha Św. 2 parafia Św. Małgorzaty organizuje Kurs Przedmałżeński. Zapisy na 1 spotkaniu 27.02.2023 o 18.00.
 12. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Sw. Jadwigi Królowej ogłasza nabór do klas 0 i 1 na rok szkolny 2023/24. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. a także nabywania „Kaziukowych Serc”, związanych z odpustem ku czci św. Kazimierza.
 14. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za kolejne ofiary na renowację polichromii naszego kościoła i polecamy Bogu w codziennej modlitwie i na nowennie wszystkich darczyńców.
 15. Niech błogosławieństwo, jakie płynie z ofiary Jezusa, uzdalnia nas do konkretnych czynów miłości względem naszych bliźnich.