Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11 luty 2024

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, by jak trędowaty z dzisiejszej Ewangelii spotkać się z Jezusem, który może nas uwolnić od trądu grzechu, który zatruwa ludzkie życie. Potrzeba nam wrażliwości na trąd dzisiejszego świata, by odróżniać dobro od zła, które paraliżuje nasze serca, rodziny i społeczeństwa w których żyjemy.

W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy dzisiaj Misje Św. Serdecznie witamy Ojców Misjonarzy, Janusza i Norberta z zakonu Dominikanów i prosimy Boga, aby błogosławił ich posłudze a nas obdarzył łaską dobrego przeżycia tego czasu i wykorzystania szansy, jaką dają Misje Św., dla odnowy wewnętrznej i pogłębienia naszego życia religijnego. Módlmy się za siebie wzajemnie a szczególnie za obojętnych religijnie i trwających w grzechach ciężkich, aby ten czas zaowocował odnowieniem więzi z Bogiem i ludźmi.

Na początku Mszy Św. przepraszajmy Boga za nasze grzechy, zaniedbania w dobrym i niewierności, byśmy mogli w jak najlepszym usposobieniu sprawować Najświętsza Ofiarę.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Polecajmy wszystkich cierpiących Bożej łaskawości. Dzisiaj także rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy w modlitwie i umartwieniu o tej ciągle aktualnej intencji.
  1. Dzisiaj rozpoczęcie Misji Św. na wszystkich Mszach Św. Szczegółowy program Misji Św. zamieszczony jest na stronie internetowej parafii, zamieszczony w gablocie parafialnej jak również na ulotkach, które można zabrać ze sobą. Gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniach misyjnych i modlitwy, aby ten czas przyniółsł zbawienne owoce w naszym życiu.
  1. W tym tygodniu:
 2. W poniedziałek o 10.30 zapraszamy do kościoła chorych i starszych wiekiem na Mszę Św. połączoną z udzielaniem Sakramentu Chorych, modlitwa o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim.
 3. W poniedziałek i wtorek z racji czterdziestogodzinnego nabożeństwa o 15.00 Godzina Miłosierdzia a następnie adoracja do 18.00.
 4. We środę – POPIELEC – obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Obrzędem posypania głów popiołem rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze Św. w kościele Św. Kazimierza o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00,12.15, 15.15 i o 18.00., połączona z Nowenną ku czci MB Nieustającej Pomocy. Na St. Cmentarzu Msze Św. o 6.30, 8.00, 17.00 i 18.00. Składka, jako jałmużna postna przeznaczona jest na cele charytatywne.
 5. W czwartek, piątek i sobotę w kaplicy na plebanii, dodatkowe spotkania misyjne dla członków KIK-u o 19.00.
 6. W piątek posługa sakramentalna chorym w domach od 11.00. Droga Krzyżowa o 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych. Na St. Cmentarzu o 18.00. Z racji 16 dnia miesiąca po Drodze Krzyżowej o 17.00 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska.
 7. W przyszłą niedzielę zakończenie Misji Św. Na Mszach Św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 14.15 i 16.00; na St. Cmentarzu o 17.00. Po Gorzkich Żalach o 14.15 poświęcenie Krzyża Misyjnego i błogosławieństwo papieskie z odpustem zupełnym. Składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zachęcamy także już od dzisiaj do nabywania „Kaziukowych Serc”, przygotowanych przez Panie z CARITAS naszej parafii, związanych ze zbliżającym się parafialnym odpustem. Dochód przeznaczony jest na paczki świąteczne dla ubogich.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii, zapewniając wszystkich darczyńców o codziennej modlitwie w ich intencji.
 10. Słowa błogosławieństwa, które kończy nasz udział w Najświętszej Ofierze, uświadamiają nam, że Bóg jest z nami w każdej chwili, bo Jego Opatrzność czuwa nad nami. Niech ono nas umacnia i towarzyszy w tych szczególnych dniach Misji Świętych.