Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

9 kwietnia 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejsze święto chrześcijańskie – budzi w naszych sercach radosną nadzieję niekończącego się życia. „Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu?” (Dz 10,37) – te słowa usłyszymy dziś w pierwszym czytaniu. „Sprawa Jezusa”, to także nasza sprawa. Umrzeć, aby żyć – tak jak On. Umierać dla pychy i egoizmu, aby żyć życiem w prawdzie i miłości. A potem tę „sprawę Jezusa” ogłaszać słowem i życiem wokół siebie. To jest nasze powołanie. Jezus żyje! Zmartwychwstał! To jest ta „sprawa Jezusa”. Sprawa śmierci i życia.

Uznajmy przed Bogiem, że jesteśmy grzeszni, abyśmy mogli godnie sprawować paschalną ofiarę Chrystusa.

Informacje duszpasterskie

  1. Trwa nowenna ku czci Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00 a w pozostałe dni tygodnia po Mszy Św. wieczornej.
  2. W tym tygodniu:
  3. W poniedziałek drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Św. według porządku niedzielnego. Tradycyjnie składka w tym dniu przeznaczona jest na KUL i UPJP II.
  4. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
  5. Przyszła niedziela jest świętem Miłosierdzia Bożego.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wsparli akcję pomocy dla potrzebujących w naszej parafii. Dziękujemy firmom: ANMART, HUZAR, PROSPONA, PP. Renacie i Markowi Porembom za wsparcie finansowe i w towarze, piekarni PP. Danków za ofiarowane pieczywo świąteczne oraz wszystkim, którzy złożyli dary do kosza przy ołtarzu. Dziękujemy Paniom z parafialnej „Caritas” za przygotowanie paczek oraz młodzieży z I LO za pomoc w ich dostarczeniu potrzebującym. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy składali ofiary na urządzenie ciemnicy i Bożego Grobu podczas Gorzkich Żalów. PP. Szczepankom, Agacie i Henrykowi Mężyk, Katarzynie Poręba, PP kościelnym i młodzieży za przygotowanie ciemnicy i Grobu Bożego a także liturgicznej służbie ołtarza za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia. „Bóg zapłać” także za ofiary na renowację polichromii naszej świątyni. Wszystkim, którzy pozostając bezimienni ofiarowali swoją modlitwę, cierpienie i wsparcie materialne, aby oprawa tych świąt była godna tajemnicy, którą przeżywamy, niech Dobry Bóg hojnie wynagrodzi swym błogosławieństwem. Modlimy się o to codziennie a zwłaszcza w każdą środę na Nowennie, wzywając wstawiennictwa MBNP.
  8. „Nie umrę, ale żył będę” (Ps 118,17) – niech te słowa dzisiejszego psalmu towarzyszą nam w tym tygodniu w naszych spotkaniach z ludźmi. Byśmy rzeczywiście wierzyli, że w każdy rodzaj naszej śmierci i umierania może wejść Zmartwychwstały i wszystko ożywić. W tym duchu przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo.