Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP 15 sierpnia 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Uroczystość Wniebowzięcia NMP, które dopełnia i wieńczy wszystkie przywileje Matki Chrystusa, przypomina nam o szczególnym uczestnictwie Maryi w Jego zmartwychwstaniu. Doskonale zjednoczona z Chrystusem, poprzez swoje wielorakie wstawiennictwo wyprasza nieustannie każdemu z nas dary wiecznego zbawienia. Święto to w naszej polskiej rzeczywistości wiąże się z rocznicą zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – „Cudu nad Wisłą”. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny i prośmy Boga, aby Polska pamiętając o chwalebnych czynach przodków budowała swoją przyszłość na fundamencie wierności Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi Św.

Na początku Mszy Św. przeprośmy Boga za nasze grzechy, zaniedbania dobrego i niewierności i prośmy o łaskę przebaczenia.

Informacje duszpasterskie

Dzisiaj o 11.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny w 101 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – „Cudu nad Wisłą”. Po Mszy Św. uroczystości przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dzisiaj po Mszy Św. o 15.15 spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę grupy 20 – św. Kazimierza.

W tym tygodniu:

W poniedziałek z racji 16 dnia miesiąca o 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzą członkowie Sądeckiej Wspólnoty Karmelitańskiej.

We wtorek wspomnienie wspomnienie Św. Jacka.

We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do udziału.

W piątek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W sobotę wspomnienie Św. Piusa X, papieża.

Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitych łask Bożych i zapraszamy do udziału we Mszy Św.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Na Starym Cmentarzu trwają prace związane z odbudową muru od strony „Ciuciubabki” i budową zaplecza gospodarczego. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii.

Wszystkich darczyńców zapewniamy o codziennej pamięci w modlitwie, zwłaszcza podczas Mszy Św. i Nowenny w każdą środę.

Myślimy dziś o Ojczyźnie i modlimy się za nią. Dziękujemy Bogu za zwycięstwo z 1920 roku i macierzyńską opiekę Maryi nad nami. Trwajmy w nadziei, że idąc poprzez tę ziemię i czas, ku ziemi nowej, ojczyźnie niebieskiej, gdzie oczekuje nas Maryja Wniebowzięta, osiągniemy pełnię życia.  Niech nas w tym umacnia Boże błogosławieństwo.