Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

4 czerwca 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Przeżywana dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej jest liturgiczną celebracją prawdy wiary, którą Kościół wyznaje i którą żyje od początku swego istnienia a mianowicie, że jeden Bóg jest obecny w trzech równych sobie i jednocześnie różnych osobach. Modląc się do Boga w Trójcy Jedynego, prośmy za Kościół, który – tak jak Bóg – jest jeden, choć tworzą go różni ludzie, korzystając z różnych darów Bożej łaski. Prośmy w tej Mszy Świętej, abyśmy zawsze budowali jedność przez bogactwo naszej różnorodności, w szacunku i wzajemnym zrozumieniu.

Przeprośmy Boga za nasze grzechy za nasze grzechy, abyśmy mogli godnie uczestniczyć w Eucharystii.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj kończy się okres Spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej, która jest obowiązkiem każdego katolika.
 2. Litania do NSPJ codziennie po Mszy Św. wieczornej a na St. Cmentarzu po Mszy Św. o 6.30.
 3. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek wspomnienie Św. Bonifacego, bpa i męczennika. W tym dniu odbędzie się egzamin kandydatów do S. Bierzmowania z klas VII. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
  1. We wtorek o 9.00 uroczysta Msza Św. z okazji 180 rocznicy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej.
  1. We środę wspomnienie Bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, kapłana męczennika. O 18.00 Wotywa i Nowenna ku czci MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym.
  1. We Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Św. w obydwu naszych kościołach według porządku niedzielnego. Wspólna procesja do czterech ołtarzy na Rynku Sądeckim rozpocznie się Mszą Św. o 9.00 w Bazylice Św. Małgorzaty. O 11.00 w naszym kościele będziemy obchodzić jubileusz 25-lecia kapłaństwa Ks. Dra Marka Jawora. Zapraszamy do wspólnej, wdzięcznej modlitwy za dar kapłaństwa oraz w intencji Ks. Jubilata o błogosławieństwo na dalsze lata kapłańskiej służby. W Boże Ciało i przez całą Oktawę w kościele Św. Kazimierza po Mszy Św. o 18.00 procesja eucharystyczna. Niech nasz liczny udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej wiary w obecność Chrystusa wśród nas i uwielbieniem Boga za to, że pozostał z nami w Eucharystii. Bardzo prosimy, aby dzieci przedszkolne, z klas „0”, „I”, „II” i „III” przychodziły do sypania kwiatów i dzwonienia. Składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
  1. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i UPJP II. Podczas Mszy Św. o 12.15 liturgiczny obrzęd przyjęcia nowych chłopców do grona ministrantów. Parafia Św. Małgorzaty zaprasza na festyn przy ul. Bulwar Narwiku. Szczegóły na plakatach.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby naszego kościoła i polecamy Bogu wszystkich darczyńców w modlitwie, szczególnie podczas Nowenny w każdą środę.
 6. Adoracja Najśw. Sakramentu.