Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25 grudnia 2022

Msza Święta w dzień

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Chrystus nam się narodził, Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. To słowa, które rozbrzmiewają dziś we wszystkich świątyniach świata. Narodziny Syna Bożego zmieniły bieg historii, rozpoczęły nową erę, bo Bóg objawił się światu jako człowiek w osobie Jezusa Chrystusa. Uczestnicząc w Eucharystii stajemy się na nowo uczestnikami wydarzeń, jakie miały miejsce dwa tysiące lat temu w Betlejem, w Jerozolimie, na Golgocie i przy pustym grobie Jezusa. Wejdźmy w tę przestrzeń tajemnicy wiary z otwartym sercem na słowo Boże i Chrystusa w darze Komunii Świętej.

Informacje duszpasterskie

Wyrażamy szczerą wdzięczność wszystkim, którzy złożyli dary do kosza na pomoc świąteczną dla ubogich. Dziękujemy Paniom z Caritas za przygotowanie żywnościowych paczek świątecznych, młodzieży za pomoc w dostarczeniu paczek osobom chorym i niepełnosprawnym. Naszą wdzięczność wyrażamy firmom: Anmart, Fakro, Gosdrob, Prospona, Huzar, za finansowe i w towarze wsparcie akcji świątecznej pomocy oraz za ofiarowane pieczywo piekarni PP. Danków. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” pomoc w przygotowaniu naszych kościołów do świąt: PP. Agacie i Henrykowi Mężykom, Katarzynie Porębie, PP. Ewie i Piotrowi Szczepankom, Lektorom wraz z Ks. Opiekunem, PP. Barbarze i Stefanowi Trojanom, PP. Kościelnym za wykonanie szopek w naszych świątyniach, Dziękujemy także za złożone w tych dniach ofiary na potrzeby kościoła. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać” i polecamy Bogu przez wstawiennictwo MBNP szczególnie podczas środowej nowenny.

  1. W tym tygodniu:
  2. W poniedziałek święto Św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze Św. wg porządku niedzielnego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W tym dniu Kolędnicy Misyjni będą przedstawiać krótki program i zbierać ofiary do puszek na pomoc swoim rówieśnikom w krajach misyjnych.
  3. We wtorek święto św. Jana Ewangelisty. Po Mszach Św. poświęcenie wina przeciw chorobom gardła.
  4. We środę święto ŚŚ. Młodzianków, męczenników. W tym dniu rozpoczynamy wizytację duszpasterską, zwaną kolędą. Program wizyty będzie wywieszony w gablocie ogłoszeń i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „Ogłoszenia” a oprócz tego lektorzy i ministranci będą informować o planowanej wizycie kapłana.
  5. W piątek Święto Św. Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa. O 17.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej rozpoczniemy modlitewne czuwanie w intencji trzeźwości narodu oraz uwolnienia od wszelkich uzależnień, na które złożą się następnie Różaniec, Msza Św. z homilią, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, adoracja, modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie i Apel Jasnogórski.
  6. W sobotę ostatni dzień Roku Pańskiego 2022. Nabożeństwa dziękczynno – błagalne w kościele Św. Kazimierza o 9.00, 15.15 i 18.00. Na Starym Cmentarzu o 17.00. Zapraszamy do udziału i dziękczynienia Bogu za łaski mijającego roku.
  7. W przyszłą niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki, Maryi – Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Św. według porządku niedzielnego.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Na radosne przeżycie świąt Bożego Narodzenia oraz na dni przełomu starego i nowego roku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.