Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW.

19 maja 2024

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Dziś, w świętym dniu Pięćdziesiątnicy Paschalnej świętujemy Zesłanie Ducha Św. Wydarzenie, które dziś wspominamy, uobecnia się tu i teraz dzięki celebracji liturgicznej. Duch Św. przez swoje dary umacnia dzieło zbawienia, dokonane przez Chrystusa, obdarzając nas łaską, którą otrzymujemy w sakramentach świętych. Niech ożyje w nas dzisiaj pamięć o przyjętym Sakramencie Bierzmowania, w którym otrzymaliśmy Dary Ducha Św.: mądrości, rozumu, umiejętności, rady, męstwa, pobożności i bojaźni Bożej i refleksja, jak wpływają one na nasze życie – czy na co dzień dajemy świadectwo chrześcijańskiego życia.

Informacje duszpasterskie

 1. Komunikat Ks. Biskupa.
 2. Dzisiejsze święto jest misyjnym Dniem Chorych. Prosimy naszych chorych o modlitwę i ofiarowanie cierpień w intencji misjonarzy i misjonarek. Dzisiaj kończy się okres Komunii Św. Wielkanocnej.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które odprawiamy w kościele Św. Kazimierza po Mszy Św. o 18.00, na St. Cm. o 18.00 a w soboty i niedziele po Mszy Św. o 17.00.
 4. W tym tygodniu:
  1. W poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. w kościele Św. Kazimierza według porządku niedzielnego a na St. Cm. o 6.30, 8.00, 17.00 i 18.00. Mimo, że jest to dzień pracy, postarajmy się uczestniczyć we Mszy Św., wyrażając w ten sposób naszą miłość do Matki Najświętszej, której opieki ciągle nam potrzeba. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  1. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MBNP połączona z nabożeństwem majowym. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na spotkanie modlitewno formacyjne w duchu modlitwy kanonami wspólnoty Taize o 19.00 w siedzibie duszpasterstwa przy ul. Kunegundy 12 A.
  1. We czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prosimy Boga o nowe, święte powołania kapłańskie a dla powołanych wypraszajmy łaskę świętości życia.
  1. W piątek dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
  1. W sobotę o 9.00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie Ks. Bp udzieli diakonom święceń kapłańskich. Otoczmy ich naszą modlitwą.
  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby kościoła, polecając Bożej łaskawości wszystkich wspierających duchowo i materialnie naszą parafię.
 7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Józefa Chochla i Zenon Szczecina. Dobry Jezu…
 8. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w nadchodzącym tygodniu, aby nasze serca, pełne Bożej miłości, były światłem dla innych, a nasze życie świadectwem Jego obecności i działania.