Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2024

Wprowadzenie do Mszy Świętej

IV Niedziela Wielkiego Postu w liturgii Kościoła nosi nazwę laetare, – „radujcie się”. Liturgia Słowa kładzie akcent na paschalną radość i nadzieję, bo „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,15). To zapewnienie, które słyszymy w połowie Wielkiego Postu, wzywa nas do konkretnych działań. Jednym z najbardziej owocnych i skutecznych jest pokuta, która wyraża się poprzez modlitwę, uczynki miłosierdzia, umartwienia, wstrzemięźliwość, post oraz jałmużnę.

Prośmy podczas tej Eucharystii o siły do podjęcia pokuty, a za popełnione grzechy szczerze Boga przeprośmy.

Informacje duszpasterskie

 1. KIK zaprasza na Drogę Krzyżową na Chruślicach dzisiaj o 16.30.
 2. Dziś rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Św. Józefa. Będziemy ją odprawiać po Mszy Św. o 18.00.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale w niedzielę o 14.15 i 16.00; na St. Cm. o 17.00, poprzedzona Drogą Krzyżową. Składka na Gorzkich Żalach, przeznaczona jest na urządzenie ciemnicy i grobu Bożego. Droga Krzyżowa w piątek o 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, o 18.00 na St. Cmentarzu. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W tym tygodniu:
 5. We środę 11 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Św. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MBNP. W tym dniu Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 (dawna Szk. Podst, nr 1) zaprasza na Dzień Otwarty przyszłych uczniów i przedszkolaków wraz z rodzicami od 16.00-18.00.
 6. W piątek o 18:30 w Budynku Katechetycznym, ul. Kunegundy 12a odbędzie się spotkanie wspólnoty modlitewnej kobiet „Pełne Chwały”. Zapraszamy do udziału.
 7. W sobotę rozpoczyna się triduum modlitw w intencji mężczyzn przed Uroczystością św. Józefa. Pamiętajmy o tej intencji także w naszych prywatnych modlitwach.
 8. W dniach 18, 19, i 20 marca odbędą się rekolekcje dla uczniów szkół średnich. W związku z tym w tych dniach nie będzie Mszy Św. o 8.00 i 9.00. Intencje zamówione na te godziny zostaną odprawione o godz. 7.00.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. a także do nabywania baranków wielkanocnych i paschalików Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele dobroczynne Caritas-u.
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby kościoła. Wszystkich, wspierających duchowo i materialnie naszą parafię polecamy w codziennej modlitwie Bogu i opiece Matki Najświętszej.
 11. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Andrzej Butscher. Dobry Jezu…
 12. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas, abyśmy podejmując wielkopostne wyrzeczenia mogli przemieniać nasze życie i trwać w łasce wiary i zaufania Bogu w naszej codzienności