Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

IV NIEDZIELA ADWENTU

IV NIEDZIELA ADWENTU

19 grudnia 2021

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Dzisiejsza IV niedziela Adwentu, uświadamia nam, że święta Narodzenia Pańskiego już bardzo blisko. Coraz bardziej natarczywe staje się nasze wołanie do Pana: „Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie” (por. Ps 80,4). Temu odnowieniu mają służyć rekolekcje adwentowe, które dziś rozpoczynamy. W naszej wspólnocie witamy Ks. Prof. Dra Hab. Adama Solaka, który będzie nas prowadził w tych dniach, głosząc Słowo Boże. Niech Maryja, którą ukazuje dzisiejsza Ewangelia, jak spieszy do Elżbiety, by nieść jej pomoc a zarazem radosną nowinę o Jezusie, będzie dla nas wzorem zaangażowania podczas tych rekolekcji, aby przygotować drogę Jezusowi do naszych serc. Przez akt szczerego żalu, przepraszajmy Boga za nasze grzechy, aby godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

Informacje duszpasterskie

 1. Komunikat Ks. Biskupa.
 2. Dzisiaj kazania rekolekcyjne na wszystkich Mszach Św. Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby jak najlepiej przygotować się na święta Bożego Narodzenia. Program rekolekcji znajduje się w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej a także na kartkach, które można zabrać ze sobą.
 3. W tym tygodniu:
 4. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Św. z kazaniem rekolekcyjnym o 6.00, 9.00 i 18.00.
 5. W poniedziałek o 10.30 zapraszamy chorych, starszych, emerytów i rencistów na Mszę św. ze specjalną nauką rekolekcyjną i udzielaniem sakramentu chorych. Po południu posługa sakramentalna chorym w domach. O 19.00 zapraszamy rodziców na specjalną naukę rekolekcyjną.
 6. We wtorek dzień Spowiedzi Św. Adwentowej. Bardzo prosimy, aby w tym dniu skorzystać z Sakramentu Pokuty, gdy będzie większa liczba spowiedników i nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, gdy księża mają też inne obowiązki i nie są w stanie usłużyć wszystkim. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. We środę o 18.00 Roraty i Nowenna do MBNP. Zakończenie rekolekcji.
 8. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty o 6.00. Nie będzie Mszy Św. wieczornej. Zachowujemy post od pokarmów mięsnych oraz wstrzemięźliwość od alkoholu. Wieczerza wigilijna winna mieć charakter religijny. Niech ją poprzedzi wspólna modlitwa domowników i odczytanie Ewangelii o Narodzeniu PJ, zakończone łamaniem się opłatkiem i wzajemnymi życzeniami. Postarajmy się, aby w ten wieczór nikt nie był samotny i zapomniany. Może jest w pobliżu ktoś, kto winien zająć tradycyjnie pozostawiane puste miejsce przy naszym wigilijnym stole i oczekuje na nasze zaproszenie. Niech w naszych domach oczekiwanie na Pasterkę wypełni wspólny śpiew kolęd, którego nie powinno zastępować oglądanie telewizji czy słuchanie płyt.
 9. O 24.00 w obydwu naszych kościołach – uroczysta Pasterka. Składka na tacę podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. W dzień Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Św. o 6.30 w kościele Św. Kazimierza i o 7.00 na St. Cmentarzu. Pozostałe Msze Św. według porządku niedzielnego. Podczas Mszy Św. o 8.00 uroczyste zakończenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Wszystkich, którzy 9 miesięcy temu podjęli się tego dzieła serdecznie zapraszamy. Wierni, którzy przystąpią do Komunii Św. na Pasterce mogą po raz drugi przyjąć Chrystusa do swego serca w dzień Bożego Narodzenia.
 10. W przyszłą niedzielę Święto Św. Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa. Składka w tym dniu przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 11. Przed ołtarzem wystawiony jest kosz na dary dla ubogich, którymi wspieramy akcję świątecznej pomocy potrzebującym, organizowaną przez CARITAS naszej parafii.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 13. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Polecamy darczyńców Bogu codziennie w modlitwie, zwłaszcza na Nowennie.
 14. Tradycyjnie już lektorzy przygotowali sianko na stół wigilijny, które pobłogosławione możemy otrzymać przed kościołem. Za złożone przy tej okazji ofiary w ich imieniu serdecznie dziękujemy.
 15. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna Pancerz, Zbigniew Totoń i Edward Twardowski. Dobry Jezu…
 16. Niech Chrystusowe błogosławieństwo towarzyszy nam podczas rekolekcji adwentowych i pomoże umocnić się w wierze, nadziei i miłości, abyśmy z wdzięcznym sercem mogli spotkać Chrystusa w tajemnicy Jego Narodzenia.