Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

III NIEDZIELA ZWYKŁA

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela w ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan

22 stycznia 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Pójdźcie za Mną!” (Mt 4,19) – słowa, które Jezus skierował do pierwszych uczniów a dziś mówi je także do nas, bo pragnie, abyśmy byli jedno z Nim i między sobą. Uświadamiamy to sobie zwłaszcza w tych dniach, gdy przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie ustawajmy w błaganiu o wielki dar jedności dla Kościoła i świata, a także o jedność i miłość w naszych rodzinach i wspólnotach.

Za nasze grzechy, które są źródłem wszelkich podziałów, przeprośmy teraz Boga, byśmy mogli w jak najlepszym usposobieniu sprawować Najświętszą Ofiarę.

Informacje duszpasterskie

 1. Trwa wizytacja duszpasterska, zwana kolędą. Program wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Lektorzy i ministranci informują także wcześniej mieszkańców o planowanej wizycie kapłana.
  1. W tym tygodniu:
 2. We wtorek wspomnienie Św. Franciszka Salezego.
 3. We środę święto nawrócenia Św. Pawła Apostoła, które kończy Tydzień Powszechnej Modlitwy o jedność chrześcijan. O 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do udziału.
 4. We czwartek wspomnienie ŚŚ. Tymoteusza i Tytusa.
 5. W piątek międzynarodowy dzień pamięci o ofiarach Holokaustu. O 17.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej rozpocznie się modlitewne czuwanie w intencji trzeźwości narodu i uwolnienia od wszelkich zniewoleń duszy i ciała, na które złożą się następnie Różaniec, Msza Św. z homilią, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwa uzdrowienie. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 6. W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
 7. W przyszłą niedzielę, 29.01 Schola Dzieci Bożych po Mszach św. zaprasza na wspólne kolędowanie. Zebrane przy tej okazji środki zostaną przeznaczone na wypoczynek letni – Oazę. O 12:15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji sponsorów i wszystkich dobrodziejów scholi. Serdecznie zapraszamy.
 8. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe w okresie od 1.01. do 30.04. o przekazanie 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za kolejne ofiary na renowację polichromii naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców, polecamy Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza na Nowennie w każdą środę.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty: Stanisław Kokoszka, Iwona Widulińska. Dobry Jezu…
 12. Przyjmując otwartym sercem dar Bożego błogosławieństwa, starajmy się być w życiu codziennym budowniczymi pokoju i jedności w domu, sąsiedztwie, bliższym i dalszym otoczeniu.