Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12 marca 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

W III niedzielę Wielkiego Postu liturgia prowadzi nas do samarytańskiego miasteczka Sychar, gdzie ma miejsce spotkanie i rozmowa z Samarytanką na temat pragnienia „wody żywej”. Jezus wskazuje na siebie, jako źródło tej wody. Tylko On może zaspokoić pragnienia duszy, dając się człowiekowi w Komunii Św., nieustannie bijącym źródle wody żywej.

Przystępując do sprawowania świętych tajemnic naszej wiary, prośmy Pana, aby oczyścił nasze serca i pozwolił godnie przyjąć Jego słowo i Ciało.

Informacje duszpasterskie

 1. Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.
 2. Trwa Nowenna przed uroczystością Św. Józefa, która odprawiamy w łączności z Mszą Św. o 18.00
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale w niedzielę o 14.15 i 16.00; na St. Cmentarzu o 17.00, poprzedzona Drogą Krzyżową. Składka na Gorzkich Żalach, przeznaczona jest na urządzenie ciemnicy i grobu Bożego. Droga Krzyżowa w piątek o 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, o 18.00 na St. Cmentarzu. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W tym tygodniu:
 5. W poniedziałek, wtorek i środę rekolekcje dla szkół podstawowych. W związku z tym intencje Mszy Św. zamówione na 9.00 będą odprawione o 8.00. Natomiast w poniedziałek, wtorek i czwartek o 18.00 triduum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klas VIII, tzw. „Jasne Dni”. Podczas Mszy Św. okazja do Spowiedzi Św. dla rodziców i świadków Bierzmowania.
 6. W poniedziałek 4 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o tym w modlitwie.
 7. We wtorek w sali przy kościele NSPJ kolejne spotkanie z cyklu: „Bóg-Honor-Ojczyzna”
 8. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MBNP oraz Msza Św. za Ojczyznę i P. Prezydenta RP z int. Stowarzyszenia Wspierania Prezydenta RP.
 9. We czwartek z racji 16 dnia miesiąca Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska. O 18.00 Msza Św. ekspiacyjna za próby dyskredytacji osoby i dziedzictwa Św. Jana Pawła II.
 10. W piątek podczas Mszy Św. o 18.00 Ks. Bp Leszek Leszkiewicz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Prosimy o modlitwę za kandydatów do Bierzmowania.
 11. W przyszłą niedzielę Klub Inteligencji Katolickiej w Nowym Sączu zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej na Chruślicach. Początek o 16.30.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są już także do nabycia Baranki Wielkanocne i paschaliki caritas. Dochód przeznaczony jest na cele dobroczynne Caritas-u.
 13. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za kolejną ofiarę na renowację polichromii naszej świątyni. Wszystkich, wspierających duchowo i materialnie naszą świątynię i parafię polecamy w codziennej modlitwie Bogu i opiece Matki Najświętszej.
 14. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas, abyśmy podejmując wielkopostne wyrzeczenia mogli przemieniać nasze życie i trwać w łasce wiary i zaufania Bogu w naszej codzienności