Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

II NIEDZIELA ZWYKŁA

II NIEDZIELA ZWYKŁA

15 stycznia 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

W II Niedzielę Zwykłą Ewangelia prowadzi nas znów nad Jordan, gdzie spotykamy Jana Chrzciciela, który w Jezusie rozpoznaje Mesjasza i wskazuje na Niego: „Oto Baranek Boży!”. Uczestnicząc w Eucharystii, dajemy świadectwo naszej wiary w Jego mesjańskie posłannictwo i uświadamiamy sobie naszą odpowiedzialność za Kościół Św., którego podstawowym zadaniem jest głoszenie tej prawdy współczesnemu światu. Prośmy zatem Boga o łaskę mocnej wiary, która znajdzie potwierdzenie w świadectwie naszego chrześcijańskiego życia.

Przeprośmy Boga za nasze grzechy, aby godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o 15.15 XVIII koncert kolęd pod hasłem: „Zaśpiewajmy Jezusowi, zaśpiewajmy Dzięciątkowi”, organizowany przez działający przy naszej parafii Chór Męski „Echo II”, w którym wezmą udział chóry i zespoły z naszego miasta i regionu a całość zakończy wspólne wykonanie Pastorałki Sądeckiej. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 2. Trwa wizytacja duszpasterska, zwana kolędą. Program wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Lektorzy i ministranci informują także wcześniej mieszkańców o planowanej wizycie kapłana.
 3. W tym tygodniu:
 4. W poniedziałek z racji 16 dnia miesiąca o 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska. Serdecznie zapraszamy.
 5. We wtorek wspomnienie Św. Antoniego, opata. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Grupy Biblijnej. Serdecznie zapraszamy.
 6. We środę rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Módlmy się gorąco o spełnienie testamentu Jezusa: „aby byli jedno”. O 18.00 Msza Św. wotywna oraz za Ojczyznę i Prezydenta RP z int. Stowarzyszenia Wspierania P. Prezydenta Andrzeja Dydy a następnie Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy.
 7. We czwartek wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa. O 17.00 w sali na plebanii spotkanie członków Caritas i Panów, Szafarzy Komunii Św.
 8. W piątek po Mszy Św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 9. W sobotę wspomnienie Św. Agnieszki – Dzień Babci. O 19.00 w naszym kościele organizowany przez MCK SOKÓŁ, Koncert Kolęd Dawnych i Pastorałek – SYMFONIE ANIELSKIE „Jak to dawniej Dzieciątku śpiewano” w wykonaniu Zespołu muzyki dawnej FLORIPARI – Muzycy Wawelscy. Zapraszamy do udziału.
 10. W przyszłą niedzielę Dzień Dziadka. Nasze babcie i dziadków otoczmy w tych dniach szczególną modlitwą.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za kolejne ofiary na renowację polichromii naszego kościoła. Wszystkich darczyńców polecamy Bożej dobroci w modlitwie, zwłaszcza na Nowennie w każdą środę.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 13. Do wieczności odeszli: † Zofia Mleczko, † Monika Kopacz i † Józef Dąbrowski. Dobry Jezu…
 14. Ufni w pomoc Bożej łaski, przyjmijmy błogosławieństwo, abyśmy jako wspólnota Kościoła byli dla współczesnego świata czytelnym znakiem Chrystusa.