Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 luty 2024

Wprowadzenie do Mszy Św.

Liturgia II niedzieli Wielkiego Postu prowadzi nas na górę, gdzie Jezus pozwala wybranym uczniom oglądać swoje przemienione oblicze. Apostołom, którzy każdego dnia towarzyszyli Jezusowi i byli świadkami Jego nauczania i cudów, trudno było uwierzyć, że pewnego dnia ich Mistrz zostanie wydany na śmierć krzyżową. Chrystus chce wzmocnić ich wiarę, przemieniając się na górze Tabor. W ten sposób pokazuje im swoje bóstwo oraz umacnia ich chwiejne serca. Przeżywając Eucharystię jesteśmy wezwani do wstąpienia na górę, aby umocnić naszą wiarę, zwłaszcza na chwile trudne, gdy jesteśmy przygnębieni i doświadczamy utrapień, które niesie życie codzienne. Druga niedziela Wielkiego Postu w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Otoczmy modlitwą wszystkich misjonarzy, którzy także w naszym imieniu głoszą Ewangelię w krajach misyjnych. Módlmy się szczególnie za misjonarzy pochodzących z naszej diecezji. Na początku tej Eucharystii przeprośmy Pana za nasze grzechy, słabości i wszelkie zaniedbania.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj w całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad gentes. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedziele W. Postu o 14.15 i 16.00, na St. Cmentarzu o 17.00, poprzedzone Drogą Krzyżową. Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o 16.00, dla dorosłych o 17.00, na St. Cmentarzu o 18.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na urządzenie ciemnicy i grobu Bożego. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Trwa Nowenna przed uroczystością odpustową ku czci Św. Kazimierza, którą odprawiamy w łączności z Mszą Św. o 18.00.
 4. W tym tygodniu:
 5. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 6. We czwartek o 19.00 w sali na plebanii spotkanie grupy biblijnej.
 7. W I piątek wotywy o NSPJ o 6.00, 8.00 i 18.00. Na St. Cmentarzu o 17.00 a po niej Droga Krzyżowa. Spowiedź od 6.00 – 9.30 i po południu od 16.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Misje Św.
 8. W I sobotę posługa sakramentalna chorym od 8.00. O 17.30 modlitwą różańcową rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo fatimskie pierwszych sobót miesiąca, na które złożą się następnie Msza Św. z homilią i procesja z figurą MB Fatimskiej. Zapraszamy do udziału.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a także nabywania”Kaziukowych Serc”, przygotowanych przez Panie z Caritas z okazji naszego odpustu. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc świąteczną ubogim z naszej parafii. Są też do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki Caritas.
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii, złożone w ostatnim tygodniu. Dziękujemy za modlitwę i zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie Misji Parafialnych, polecając modlitewnej pamięci szczególnie OO. Dominikanów, którzy je prowadzili. Niech dobry Bóg nagradza swoim błogosławieństwem wszelkie dobro czynione z miłości do Boga i ludzi, o co prosimy w codziennej modlitwie, zwłaszcza podczas Nowenny w każdą środę.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Halina Połomska, Bogdan Ziemnik i Tadeusz Gara. Dobry Jezu…
 12. Umocnieni spotkaniem z Jezusem Przemienionym wrócimy do naszej codzienności. Niech Jego błogosławieństwo uzdalnia nas do umacniania naszych bliźnich przeżywających trudności w wierze i doświadczających utrapień.