Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

16 kwietnia 2023

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Zgromadzeni na sprawowaniu Najświętszej Ofiary w niedzielę Miłosierdzia Bożego, stajemy się uczestnikami pokoju, który Chrystus przynosi nam, często żyjącym w lęku i doświadczającym różnorakich utrapień. Dziś, rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia, pragniemy w sposób szczególny poprzez udział w Eucharystii dziękować Bogu za dar Jego miłosierdzia, które nam objawił w Chrystusie – w Jego śmierci i zmartwychwstaniu – uobecnianych we Mszy św., a zwłaszcza poprzez sakrament pokuty i pojednania.

Za nasze grzechy, niewierności i zaniedbania w czynieniu dobra przeprośmy teraz Boga, wzywając nad nami Jego miłosierdzia.

Informacje duszpasterskie

 1. Dzisiaj z racji 16 dnia miesiąca o 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec poprowadzi Sądecka Wspólnota Karmelitańska.
  1. Dzisiaj prowadzona jest zbiórka do puszek na działalność CARITAS.
  1. Święto Miłosierdzia Bożego, które jest Diecezjalnym Dniem CARITAS, rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
  1. Przypominamy, że w każdą niedzielę o 15.00 w Godzinie Miłosierdzia, odmawiamy w naszym kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego a w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej odprawiamy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  1. W tym tygodniu:
 2. We środę o 18.00 Msza Św. wotywna i Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy oraz w intencji naszej Ojczyzny i P. Prezydenta RP z int. Stowarzyszenia Wspierania P. Prezydenta Andrzeja Dudy. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 3. Przyszła niedziela obchodzona jest jako niedziela biblijna.
 4. Parafia św. Małgorzaty, Policja i Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych zaprasza w najbliższą sobotę na Mszę św. o godz. 11:00 w Bazylice, rozpoczynającą sezon motoryzacyjny i poświęcenie samochodów na parafialnym parkingu przy ul. Bulwar Narwiku.
 5. Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe zaprasza na pielgrzymkę samolotową do Włoch od 10-17 maja br. Szczegóły na stronie internetowej biura: www.pielgrzymkitarnow.pl
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby kościoła i parafii oraz na renowację polichromii. Wszystkich ofiarodawców zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji, zwłaszcza podczas Mszy Św. wotywnej i Nowenny w każdą środę.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Mieczysław Klimek,Aleksandra Basta,Witold Śledziński. Dobry Jezu….
 9. Umocnieni uczestnictwem w Najświętszej Ofierze, idźmy w naszą codzienność i starajmy się świadczyć, że Bóg jest z nami poprzez spełnianie czynów miłości. Niech nas w tym umocni błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy.