Pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza
Pani Fatimska
Święty Kazimierz

I NIEDZIELA ADWENTU

I NIEDZIELA ADWENTU – NIEDZIELA SYNODALNA

27 listopada 2022

Wprowadzenie do Mszy Świętej

„Czuwajcie więc… i bądźcie gotowi” (Mt 24,40). Rozpoczynamy w imię Boże czas Adwentu. Mamy czuwać i być gotowi na przyjście Pana. To adwentowe oczekiwanie ma podwójny charakter. Mamy się przygotować na spotkanie z Chrystusem w tajemnicy Jego narodzenia, a także na chwilę Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Wyrazem naszego przygotowania jest chęć podjęcia przemiany naszych serc. Niech udział w niedzielnej Eucharystii zmobilizuje nas do zmiany w naszym życiu i zwrócenia się ku Chrystusowi, który jest blisko. A teraz przeprośmy Pana Boga za nasze grzechy i zaniedbanie dobra.

Informacje duszpasterskie

  1. W dni powszednie Adwentu Roraty z homilią w kościele Św. Kazimierza o 6.00 i 18.00 dla dzieci, na St. Cm. o 17.00. Zapraszamy do udziału w Roratach, abyśmy czuwając z Maryją na modlitwie, dobrze przygotowali się na przeżycie Bożego Narodzenia. Dzieci zapraszamy z lampionami na Roraty o 18.00, ze specjalną dla nich homilią. Po Roratach o 6.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  2. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca w kościele św. Kazimierza o 17.30, który prowadzą członkowie Żywego Różańca. Zachęcamy do podjęcia praktyki codziennego odmawiania jednej tajemnicy i dołączenia do wspólnoty Żywego Różańca. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
  3. W tym tygodniu:
–        We środę święto Św. Andrzeja Apostoła. Po roratach o 18.00 Nowenna ku czci MBNP
  • W I Czwartek o 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Straż Honorowa NSPJ. Podczas adoracji okazja do Spowiedzi Św. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie grupy biblijnej.
  • W I piątek Spowiedź Św. od 6.00-9.30 i po południu od 16.00. Wotywa o NSPJ o 8.00. O 19.00 w sali na plebanii spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  • W I sobotę wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego. Posługa sakramentalna chorym od 8.00. O 17.30 Pokutny Fatimski Różaniec rozpocznie comiesięczne nabożeństwo pierwszych sobót, które zakończy procesja z figurą MB Fatimskiej i Apel Jasnogórski.
  • W przyszłą niedzielę Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będzie zbiórka do puszek.
  • Zachęcamy do nabywania ciastek – „Mikołajków” przygotowanych i rozprowadzanych przez Panie z Caritas. Zachęcamy też do lektury prasy katolickiej oraz nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii i na renowację polichromii. Wszystkich Darczyńców polecamy Bogu w codziennej modlitwie oraz Mszy Św. i Nowennie we środę.
  • Pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przyjmijmy to, co Kościół daje nam na czas Adwentu: roraty, rekolekcje i sakrament pokuty. Niech nas w tym umacnia Boże błogosławieństwo.