Wystrój kościoła uzupełniają umieszczone w 1985 r., na głównych filarach obrazy: Jezu ufam Tobie, św. Maksymiliana Kolbe, św. Judy Tadeusza, autorstwa toruńskiego malarza Tomasza Hoffmana oraz Bł. Karoliny Kózka, wykonany przez sądeckiego artystę, Stanisława Szafrana.
Wewnątrz i na zewnątrz świątyni znajdują się liczne tablice pamiątkowe i epitafijne.
Wewnątrz kościoła znajdują się:
– tablica i zespół symboli ku czci poległych, zamordowanych, zmarłych członków Harcerstwa Polskiego w Nowym Sączu w latach 1939-45; – tablica upamiętniająca oficera komandosów kpt. Jana Zalewskiego; – tablica dla ks. Pawła Sulmy – wychowawcy młodzieży w szkołach w Nowym Sączu; – tablica w „Hołdzie poległym, zamordowanym i zmarłym żołnierzom 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu”. – tablice upamiętniające generałów Józefa Gizę i Józefa Kustronia „W hołdzie kolejnym dowódcom 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w latach 1919-1939”. – tablice „Ku czci cichociemnym rodem z miasta i powiatu Nowy Sącz”. – w hołdzie organizatorom i komendantom Inspektoratu Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej „Nowy Sącz”. – pamiątkowa „1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w latach 1939-1945”. – „Ku czci młodzieży sądeckiej, która w listopadzie 1918 r. poległa w obronie napadniętego przez Ukraińców Lwowa”. – Ku czci Żołnierzy Górników.
Na zewnątrz kościoła znajdują się:
– tablica w prawej arkadzie położona jest ku czci płk. Narcyza Wiatra ps. „Zawojna”, komendanta VI okręgu Batalionów Chłopskich i Ludowej Straży Bezpieczeństwa na Małopolskę i Śląsk. Odsłonięta 22.Vl.1990 r.
– tablica w lewej arkadzie, zwana „Katyńską” upamiętnia Sądeczan, ofiary „Golgoty Wschodu”, których nazwiska otaczają płaskorzeźbę Matki Bożej Katyńskiej. Umieszczone we wnęce urny, wykonane z pocisków armatnich zawierają ziemię z Katynia, Miednoje i Charkowa i Ostaszkowa. Odsłonięta 16.V.1992 r.
W 1956 r. wykonano ławki w nawie głównej, według projektu sądeckiego architekta, Zenona Remiego. Uzupełnieniem tej inwestycji są wykonane w 2003 r. przez Mariana Chowańca ławki w nawach bocznych.
W roku 2010 wykonano nową, granitową posadzkę, która zastąpiła mocno zniszczoną wykonaną w 1926 r. z płytek ceramicznych.
W roku 2015 niemiecka firma Mühleisen z Leonbergu wykonała nowe 30. głosowe organy o trakturze mechanicznej, wspomaganej elektronicznie, nawiązujące swą stylistyką do wczesnoromantycznych instrumentów Eberharda Friedricha Walckera. Poświęcenia instrumentu dokonał Bp Stanisław Salaterski, 30 stycznia 2016 r.